Reklama

31. 05. 2023

Dnes má svátek: Kamila
středa, 21 listopad 2018 18:05

Děsivý noční zážitek seniorky ze Slavičína

SLAVIČÍN - Děsivý noční zážitek, který by zřejmě nechtěl absolvovat nikdo, má za sebou seniorka ze Slavičína.


Šestasedmdesátiletá majitelka domu se v pondělí po půlnoci vzbudila a uviděla, že se v domě svítí. Šla se podívat, co se děje. Na chodbě uviděla stát mladého muže. Neztratila duchapřítomnost a zeptala se, co tam dělá. ,,Odpověděl, že hledá Dana. Poté, co mu žena sdělil, že tam Dan nebydlí, odešel pryč. Žena zavolala na linku tísňového volání policie. Zjistila, že muž se dostal dovnitř dveřmi, u nichž rozbil skleněnou výplň a zevnitř si odemkl klíčem. Z domu se díky jejímu včasnému odhalení vetřelce nic neztratilo," popsala situaci mluvčí zlínských policistů Monika Kozumplíková.

ilustrační foto


Policisté zjistili od ženy popis nočního návštěvníka a začali po něm pátrat. Netrvalo dlouho a díky výborné místní znalosti tušili, kdo by mohl být oním nezvaným hostem. ,,Před třetí hodinou ráno si pro něj přišli domů k matce, kde spokojeně spal. Na své noční tažení si díky vypitému alkoholu přesně nepamatoval. Nedokázal vysvětlit ani důvod vloupání do cizího domu," dodala mluvčí.


Kriminalistický technik odebral veškeré upotřebitelné stopy. Policisté ze Slavičína mladému muži ve zkráceném přípravném řízení sdělili podezření ze spáchání trestného činu porušování domovní svobody. Za tento trestný čin by dosud netrestaný dvacetiletý muž ze Slavičína mohl strávit ve vězení až tři roky.

 

-tz- 

reklama