Reklama

31. 05. 2023

Dnes má svátek: Kamila
pátek, 23 listopad 2018 13:30

Policista v Luhačovicích zloděje dostihl a zpacifikoval

LUHAČOVICE - Nenapravitelný osmadvacetiletý zloděj, který se teprve před měsícem vrátil z posledního výkonu trestu, skončil včera opět ve vazební věznici v Olomouci. Zá krádeže mu tentokrát hrozí až tři roky odnětí svobody.


,,První oznámení o krádeži jsme přijali 16. listopadu. Neznámý muž přišel do prodejny v Luhačovicích, podle slov prodavaček tam nebyl poprvé. Tentokrát ale neodešel s prázdnou. Odnesl si s sebou dvě láhve tvrdého alkoholu v ceně 1100 korun. Netrvalo dlouho a po předchozím „úspěchu“ se po třech dnech vydal na lup znovu. V jiné prodejně lázeňského města si vybral portské víno, které si vložil pod bundu a poté, co ho při krádeži zahlédl majitel prodejny, se dal na útěk,"uvedla tisková mluvčí zlínské policie por. Bc. Monika Kozumplíková

 
V tu dobu projížděli kolem policisté z Luhačovic, kteří zahlédli běžet po ulici muže, jenž odpovídal popisu pachatele krádeže z 16. listopadu. Vydali se za ním. ,,Jeden z policistů se za mužem rozběhl. Zloděj si však policisty všiml a snažil se zmizet co nejrychleji. V cestě mu stál drátěný plot. Neváhal, plot přeskočil a upadl na ruku. Bolest ho nezastavila a pokračoval dál. Policista za ním. Po několika desítkách metrů lapku policista dostihl a zpacifikoval," dodala mluvčí.  Skončil v policejní cele, kde si vyslechl podezření ze spáchání trestného činu krádež. Policisté zjistili, že kradl také začátkem měsíce v Uherském Brodě.


Lupič má i přes svůj nízký věk v rejstříku trestů již jedenáct záznamů, trestaný byl pro majetkovou trestnou činnost. Protože nemá trvalé bydliště a reálně hrozí, že bude opakovat trestnou činnost, pro kterou je stíhán, rozhodl státní zástupce na návrh policistů o jeho umístění do vazby.

 

-tz-

 


reklama