Reklama

28. 05. 2023

Dnes má svátek: Vilém
úterý, 18 prosinec 2018 17:28

V Brumově zlodějka, ve Val. Kloboukách lukostřelec...

BRUMOV-BYLNICE - Teprve osmnáctiletá studentka odcizila v pondělí dopoledne v prodejně elektroniky mobilní telefon za více než pět tisíc korun. Všiml si jí muž, který tam přišel pozdravit kamarády. Zanedlouho ji také dopadl. Studentce hrozí za krádež dva roky odnětí svobody.


Čtyřiatřicetiletý muž přišel do prodejny elektroniky pozdravit svoje kamarády, kteří tam pracují. Všiml si mladé dívky, která se v prodejně zdržela podezřele dlouho. Uviděl, že otvírá a vzápětí zavírá skleněnou vitrínu, v níž jsou vystaveny mobilní telefony. Poté z prodejny odešla. Ostražitý muž uvědomil jednoho ze zaměstnanců a společně zjistili, že z vitríny skutečně zmizel jeden z mobilních telefonů.


Oznámili krádež na lince tísňového volání policie a vydali se dívku hledat. Zanedlouho ji uviděli. Když ji oslovili, zapírala a tvrdila, že telefon zahodila, nechtěla se s muži bavit. ,,V tu chvíli projížděli kolem policisté prvosledové hlídky z Valašských Klobouk, kteří zlodějku také hledali. Policisté dívku vyzvali, aby jim vrátila odcizený mobilní telefon, což učinila. Ke krádeži se přiznala s tím, že chtěla telefon darovat někomu k Vánocům," uvedla por. Bc. Monika Kozumplíková, tisková mluvčí zlínské policie.

Policisté z Valašských Klobouk mobilní telefon vrátili do prodejny a tentýž den sdělili mladé dívce ve zkráceném přípravném řízení podezření ze spáchání trestného činu krádež. Dívka má i přes svůj nízký věk jeden záznam v rejstříku trestů.

-------------------------------------------------------

 

VALAŠSKÉ KLOBOUKY - Zřejmě přestupku proti občanskému soužití se dopustil teprve devatenáctiletý muž, který se o víkendu rozhodl zastrašit o jedenáct let starší ženu z Valašských Klobouk. Vybral si způsob vskutku originální. Za pomoci dřevěného luku střílel v osm hodin večer do okna této ženy šípy. Za přestupek mu ve správním řízení hrozí několikatisícová pokuta.

Luk lukostřelce, který později nadýchal 1,21 promile alkoholu (foto- PČR)


,,Mladý muž z Valašských Klobouk nejprve házel do okna třicetileté ženy kamínky. Žena zavolala na linku tísňového volání policie. Policisté muže usměrnili a ten odešel domů. Po pouhých třiceti minutách však hlídku policistů z Valašských Klobouk poslal operační důstojník na stejné místo znovu. Tentokrát žena oznámila, že zřejmě tentýž muž střílí do jejího okna šípy. Střelec, který později nadýchal 1,21 promile alkoholu, přiznal, že chtěl ženu zastrašit. Důvodem měly být nevyřešené dřívější spory. Vystřelil asi desetkrát, naštěstí nikomu neublížil ani nic nepoškodil,"
uvedla por. Bc. Monika Kozumplíková, tisková mluvčí zlínské policie.


Policisté muže zajistili, převezli do policejní cely a po několika hodinách, kdy byl schopen si uvědomit důsledky svého jednání, propustili.

 

-tz-

 

reklama