Reklama

28. 05. 2023

Dnes má svátek: Vilém
čtvrtek, 27 prosinec 2018 17:32

Migranti z Afganistánu a Pákistánu v Bojkovicích tvrdili, že jim je šestnáct let

BOJKOVICE - Čtyři dny před Vánocemi oznámila ostraha průmyslového areálu v Bojkovicích, že z kamionu, který právě dorazil do jedné z tamních společností, vyskočila čtveřice mužů, zřejmě cizinců.


Na místo okamžitě vyjela policejní hlídka z Bojkovic, která zanedlouho všechny čtyři osoby nalezla a zkontrolovala. Vzhledem k tomu, že muži u sebe neměli žádné doklady a nebylo možné na místě prokázat jejich totožnost, následovali policisty na tamní obvodní oddělení. Zde se jich ujali policisté odboru cizinecké policie. Česky nerozuměl nikdo ze čtveřice, pouze jeden muž částečně komunikoval anglicky.


Tvorba rentgenových snímků k určení kostního věku osob (foto - PČR)


,,Ten následně policistům sdělil, že se jedná o uprchlíky z Afganistánu a Pákistánu. Policisté na základě informace, že muži ovládají paštunský jazyk, zkontaktovali překladatele. Skrze něj následně zjistili, že muži shodně uvádějí, že je jim šestnáct let. Žádným dokladem to ovšem prokázat nedokázali. Policistům se uváděný věk příliš nezdál, a proto muže převezli do zlínské krajské nemocnice k určení kostního věku osob. Po přezkoumání rentgenových snímků lékař konstatoval, že kostní věk osoby je s největší pravděpodobností vyšší než 19 let,"
uvedl nprap. Petr Jaroš, tiskový mluvčí zlínské plicie.


Všichni čtyři cizinci zažádali na našem území o azyl a byli proto eskortování do Přijímacího střediska v Zastávce u Brna.

 

-tz-

 

 

reklama