Reklama

28. 05. 2023

Dnes má svátek: Vilém
středa, 06 březen 2019 21:18

Muž, který oznámil krádež, se nakonec přiznal, že si chtěl peníze z tržby „vypůjčit“

SLAVIČÍN - Řidič přepravní služby nutně potřeboval peníze na rodinné záležitosti. Protože je neměl, napadlo ho, že si je obstará ve svém zaměstnání, kde u sebe míval nemalou finanční hotovost. To se mu ale nevyplatilo.


Na obvodní oddělení policie ve Slavičíně přišel v pátek odpoledne osmadvacetiletý muž ze Zlína, který oznámil krádež denní tržby z nákladního vozidla, kterým přepravuje zásilky. Policistům sdělil, že zaparkoval u prodejny potravin ve Slavičíně, kde se zdržel doručením zásilky a nákupem jídla. Po deseti minutách se vrátil do vozidla a zjistil, že mu ze sedadla spolujezdce zmizela peněženka s více než čtyřiceti tisíci korunami.

ilustračni obrázek


,,Policisté přivolali kriminalistického technika a chtěli začít po pachateli pátrat. V té souvislosti prověřili záznam z bezpečnostních kamer z místa, kde bylo vozidlo v době údajné krádeže zaparkované. Zanedlouho měli muži zákona jasno. U vozidla se kromě jeho řidiče nikdo jiný nepohyboval. Muž, který oznámil krádež, se nakonec přiznal, že si chtěl peníze z tržby „vypůjčit“, protože je nutně potřeboval k vyřešení tíživé finanční situace," uvedla tisková mluvčí zlínské policie por. Bc. Monika Kozumplíková

Pokus o lživé trestní oznámení se muži příliš nevydařil. Policisté jeho lest záhy odhalili a navíc mu ve zkráceném přípravném řízení sdělili podezření ze spáchání trestného činu zpronevěra ve stadiu pokusu. V případě prokázání viny a odsouzení hrozí dosud netrestanému muži trest odnětí svobody až na dva roky.

 

-tz-

 

 

reklama