Reklama

28. 05. 2023

Dnes má svátek: Vilém
čtvrtek, 11 duben 2019 17:11

Senior-recidivista ujížděl policistům, nadýchal, bylo mu zabaveno vozidlo...

LUHAČOVICKO - Senior-recidivista z obce u Luhačovic, který má v rejstříku trestů čtyři záznamy, řídil svoje vozidlo bez potřebných dokladů, navíc pod vlivem alkoholu a snažil se ujet policistům, kteří ho dobře znají. Tentokrát na svoje chování doplatil. O vozidlo přišel, hrozí mu pokuta i pobyt ve vězení.


Policisté z Luhačovic při běžné službě uviděli před sedmou hodinou ranní zelené vozidlo Škoda Octavia, které za přechozí roky dobře znali. Jeho třiašedesátiletý řidič totiž často usedal za volant svého vozidla, přestože není držitelem řidičského průkazu, navíc pod vlivem alkoholu.

 

,,Hlídka se za vozidlem rozjela a snažila se řidiče za pomoci světelné i zvukové signalizace na vozidle zastavit. Řidič však na výzvu k zastavení zareagoval zrychlením své jízdy a prudkým zatočením doprava na polní cestu. Snažil se policistům ujet. Jeho divoká jízda skončila s koncem komunikace před vjezdem na pole, kde zastavil a z vozidla vystoupil. Poté, co ho policisté vyzvali k předložení dokladů, muž tvrdil, že je zapomněl doma. Lustrací si policisté pouze potvrdili to, co už delší dobu věděli. Muž není držitelem žádného řidičského oprávnění, jeho vozidlo navíc není technicky způsobilé k provozu, a aby toho nebylo málo, dechová zkouška u seniora, který policisty přesvědčoval, že před jízdou nepil žádný alkohol, vykázala hodnotu vyšší než 1,5 promile alkoholu. " uvedla por. Bc. Monika Kozumplíková, tisková mluvčí zlínské policie.


Po lékařské prohlídce policisté vyzvali muže k vydání osobního vozidla, které mu zajistili. Policisté muže prověřují pro podezření ze spáchání hned dvou trestných činů a čtyř přestupků. Za ohrožení pod vlivem návykové látky a maření výkonu úředního rozhodnutí mu hrozí trest odnětí svobody až na dva roky. Za to, že nezastavil na výzvu policisty, nepředložil doklad o zákonném pojištění vozidla a osvědčení o registraci vozidla, a navíc užil k jízdě vozidlo, které není technicky způsobilé k provozu, mu ve správním řízení hrozí několikatisícová pokuta.

 

-tz-

 

reklama