Reklama

28. 05. 2023

Dnes má svátek: Vilém
čtvrtek, 11 duben 2019 09:50

Šéf drogového gangu zadržen u kostela ve Valašských Kloboukách

VALAŠSKÉ KLOBOUKY - Krajští kriminalisté zadrželi ve spolupráci s brněnskou zásahovou jednotkou celostátně hledaného muže, na kterého vydal začátkem března Krajský soud v Brně, pobočka Zlín příkaz k dodání do výkonu trestu odnětí svobody pro trestný čin nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy.

 

ilustrační foto


Krajští kriminalisté se delší dobu snažili získat informace k pobytu a pohybu muže, který měl v druhé polovině února nastoupit do vězení. Měli informace, že se hledaný chystá opustit území České republiky a uniknout tak desetiletému trestu odnětí svobody. ,,Kriminalisté ze své osobní znalosti a předešlých zkušeností s tímto mužem věděli, že se jedná o nebezpečnou a agresivní osobu užívající omamné a psychotropní látky. Na základě získaných informací pak čtyřiatřicetiletého muže z Uherskohradišťska v úterý (9.4.2019) krátce po půl desáté večer zadrželi u kostela ve Valašských Kloboukách," uvedla por. Bc. Monika Kozumplíková, tisková mluvčí zlínské policie.

,,Muž se choval velmi obezřetně, už při prvním spatření policejního vozidla v civilním provedení a otevření dveří vozu, reagoval útěkem. Ovšem neměl šanci zasahujícím policistům, kteří ho obklíčili ze všech stran a ulic uniknout. Při samotném zadržení pak kladl odpor a byl agresivní. Policisté museli použít donucovací prostředky nejenom hmaty a chvaty sebeobrany, ale i namířenou střelnou zbraň. Muž byl eskortován do věznice v Olomouci," dodala mluvčí.

Čtyřiatřicetiletý muž figuroval jako hlavní organizátor drogového gangu, který krajští kriminalisté rozkryli v roce 2014, více k realizaci v tiskové zprávě ze dne 17. 12. 2014 ZDE.

 

-tz-

 

reklama