Reklama

31. 05. 2023

Dnes má svátek: Kamila
úterý, 23 duben 2019 11:27

Velikonoce v dopravě. Cyklista ve Francově Lhotě 2,17 promile....

ZLÍNSKO - Během prodluženého velikonočního víkendu se na území Zlínského kraje stalo 36 dopravních nehod. Žádný z účastníků silničního provozu nezemřel, ani nikdo neutrpěl těžké zranění. S lehkým zraněním vyvázlo 28 účastníků dopravních nehod.


Tři řidiči byli při dopravních nehodách pod vlivem alkoholu. V loňském roce se během prodlouženého velikonočního víkendu stalo 24 nehod, při kterých také nikdo nezemřel, ani nebyl těžce zraněn. Celkem 7 osob utrpělo při nehodách lehká zranění.

Policejní hlídky během předešlých šesti dnů zastavily a zkontrolovaly 5 113 vozidel a zjistily 384 dopravních přestupků. V 95 případech se jednalo o překročení povolené rychlosti, dále v 35 případech řešili kolegové nepoužití bezpečnostních pásů a v 60 případech nevyhovující technický stav vozidel. Celkem 17 řidičů jelo po dálnici bez dálniční známky.

Během prodlouženého víkendu se na silnice našeho kraje pustili i řidiči pod vlivem alkoholu a drog. ,,Od uplynulého pátku do velikonočního pondělí jsme přistihli za volantem 13 řidičů pod vlivem drog a 46 řidičů pod vlivem alkoholu. Pěti z nich jsme při dechové zkoušce naměřili více než jedno promile. Nejvíce nadýchal řidič ve Škodě Felicii (1,78 promile) v sobotu krátce po 7 hodině ráno v obci Horní Bečva. O něco méně 1,38 promile nadýchal řidič v pátek krátce před devátou hodinou ráno v Otrokovicích. Podle zákona je i cyklista řidič – řidič nemotorového vozidla, tedy i pro něj platí, že nesmí usednout na jízdní kolo pod vlivem alkoholu. Během uplynulých čtyř dnů jsme přistihli hned 11 podnapilých cyklistů. Naměřené hodnoty u některých byly velmi vysoké: cyklista v Halenkově 3,23 promile v 15 hodin odpoledne, cyklista ve Francově Lhotě 2,17 promile, další cyklista 3,06 promile ve Vsetíně nebo cyklista v Jablůnce - 3, 23 promile," uvedla tisková mluvčí zlínské policie mjr. Mgr. Lenka Javorková

-tz-

 

 

reklama