Reklama

28. 05. 2023

Dnes má svátek: Vilém
pondělí, 22 červenec 2019 19:38

Řídila motocykl bez helmy, srazila se s Octavií a nadýchala 2,86 promile

POZLOVICE - V pátek 19.7. po devatenácté hodině došlo v Pozlovicích u Luhačovic k závažné dopravní nehodě motocyklu a osobního vozidla Škoda Octavia zaviněné vysokým množstvím alkoholu, které kolovalo v těle čtyřiatřicetileté ženy za řídítky motocyklu. Žena navíc řídila motocykl bez helmy.

 

Řidička motocyklu vjela do protisměru kde se srazila s Octavií (foto- PČR)

 
Řidička motocyklu nezvládla projet pravotočivou zatáčkou a vjela do protisměru, kde se čelně střetla s protijedoucím vozidlem Škoda, které řídil osmačtyřicetiletý muž. Záchranáři převezli řidičku s těžkým zraněním do nemocnice. Řidič osobního vozidla vyvázl z nehody bez zranění. ,,Dechová zkouška u řidiče byla negativní, u řidičky vykázal přístroj vysokou hodnotu, 2,86 promile alkoholu. Policisté ženě zadrželi řidičský průkaz. Celkovou škodu na dopravních prostředcích policisté vyčíslili předběžně na padesát tisíc korun," uvedla tisková mluvčí zlínské policie Monika Kozumplíková.

Řidička motocyklu vjela do protisměru kde se srazila s Octavií (foto- PČR)


,,Dopravní policisté společně s kriminalisty zjišťují veškeré okolnosti dopravní nehody. Za ohrožení pod vlivem návykové látky ženě hrozí v případě odsouzení trest odnětí svobody až na tři roky," dodala mluvčí.

 

-tz-

reklama