Reklama

28. 05. 2023

Dnes má svátek: Vilém
pondělí, 12 srpen 2019 14:02

Od začátku roku zemřeli tři motorkáři, deset utrpělo těžká zranění

ZLÍNSKÝ KRAJ - Během uplynulého víkendu se na území Zlínského kraje stalo několik dopravních nehod s účastí motorkáře. Jedna z nich skončila tragicky (info ZDE), při další utrpěl řidič motocyklu vážná poranění.


Od začátku roku se stalo téměř osmdesát dopravních nehod, kterých se nějakým způsobem zúčastnili i řidiči motocyklu. Neznamená to samozřejmě, že by byli na vině pouze motorkáři. ,,V mnoha případech (zhruba 1/3 nehod) byli motorkáři bez viny. Motocyklisté jsou vysoce ohroženou skupinou účastníků silničního provozu a odpovídají tomu i statistické údaje o následcích dopravních nehod. Jen deset z nich se obešlo bez jakéhokoliv poranění řidiče motocyklu či jeho spolujezdce. A co hůř, deset osob naopak utrpělo vážná poranění a tři svým zraněním dokonce podlehly," uvedl tiskový mluvčí zlínské policie nprap. Petr Jaroš.

ilustrační foto (foto- HZS)


Mezi nejčastější příčiny vážných dopravních nehod zaviněných motocyklisty patří bezesporu vysoká rychlost, popřípadě nebezpečné předjíždění. Naopak řidiči dvoustopých vozidel mnohdy motorku přehlédnou a vjedou jí do jízdní dráhy. Policisté ve Zlínském kraji jsou si problematiky a rizik spojených s jízdou na motocyklu vědomi a v průběhu roku se na dodržování silničních pravidel zaměřují, a to nejen v přímém výkonu služby, ale i při mnoha speciálních dopravně bezpečnostních akcích.

-tz-

 


reklama