Reklama

31. 05. 2023

Dnes má svátek: Kamila
pondělí, 23 září 2019 10:57

Za bílého dne odcizili z domu ve Valašských Kloboukách zbraně a peníze

VALAŠSKÉ KLOBOUKY - Pouhých devadesát minut stačilo pachateli krádeže k tomu, aby kompletně prohledal rodinný dům ve Valašských Kloboukách a odcizil odtud mobilní telefon, finanční hotovost a tři zbraně včetně průkazů.


Za krádež, poškození cizí věci, porušování domovní svobody a nedovolené ozbrojování hrozí pachateli až pětiletý trest odnětí svobody.

,,Třiačtyřicetiletý majitel odjel z domu v 17.00 hodin, chvíli před ním odjela i jeho přítelkyně s dětmi, která se vrátila zpět po hodině a půl. Hned ji upoutalo, že jsou otevřená vrata od garáže, po chvilce zjistila, že jsou odemčené domovní dveře a uvnitř rozházené oblečení, v kuchyni potom uviděla otevřené okno a rozbitý květináč. Uvědomila si, že je zřejmě někdo vykradl a zavolala svému příteli, který okradení oznámil na linku tísňového volání policie. Majitel domu zjistil, že mu zloděj ukradl 700 Euro v hotovosti, mobilní telefon a tři zbraně i se střeleckým kufrem s příslušenstvím. Dovnitř se zřejmě dostal oknem v koupelně, jeho poškozením vznikla škoda za šest tisíc korun. Celkově si majitel vyčíslil škodu na sto tisíc korun. Kriminalisté na místě odebrali stopy a po lupiči nebo lupičích pátrají," uvedla tisková mluvčí zlínské policie por. Bc. Monika Kozumplíková.

 

-tz-
reklama