Reklama

28. 05. 2023

Dnes má svátek: Vilém
pátek, 27 září 2019 09:26

Psa omotal lepicí páskou a provazem, uložil do jutového vaku a hodil do řeky

Komisař kriminální policie ze Zlína obvinil sedmatřicetiletého muže a o deset let mladší ženu ze spáchání trestného činu týrání zvířat spáchaného ve spolupachatelství, protože koncem července v obci u Valašských Klobouk surovým způsobem usmrtili svého psa starého 1 – 2 roky. Oba dosud netrestaní obvinění by mohli v případě odsouzení strávit za mřížemi až tři roky.


,,Žena donesla domů darovaného psa, o kterého se chtěla starat. Jejímu partnerovi se ale nelíbilo, že se jedná o fenu, proto se rozhodl, že se jí zbaví. Zvíře omotal lepicí páskou a provazem a značně eliminoval její hlasový projev. Uložil psa do jutového vaku, který zavázal. Potom zvíře společně odvezli k řece, kam ho v pytli hodili. V okamžiku, kdy psa házeli do vody, pes prokazatelně žil," uvedla tisková mluvčí zlínské policie por. Bc. Monika Kozumplíková.


Následující den našly děti, které si hrály u řeky, na břehu jutový vak. Když ho otevřely, objevily uvnitř tělo mrtvého psa, zavolaly proto na ženu, která procházela kolem, a utekly. Žena událost oznámila na linku tísňového volání policie – 158. ,,Policisté díky znalosti obyvatel městečka zjistili, kdo je pravděpodobně pachatelem tohoto neuvěřitelného činu. A nemýlili se. Muž i žena se k činu přiznali a popsali, jak událost proběhla," dodala mluvčí.


Odborné vyjádření z oboru veterinárního lékařství potvrdilo, že pes zemřel jednoznačně trýznivým způsobem v důsledku udušení, kdy před smrtí zvíře trpělo v řádu několika minut. Jednání pachatelů bezpochyby ukazuje na jasný úmysl se zvířete za každou cenu zbavit tímto zavrženíhodným způsobem, byť mohli psa darovat nebo prodat.

 

  • Naše Valašsko info má k dispozici foto utopené fenky bezprostředně po otevření vaku. Vzhledem k tomu, že foto je příliš drastické, rozhodli jsme se spolu s autorkou fotografie ji nezveřejňovat.
    Stanislav Floreš- Naše Valašsko info

-tz-
reklama