Reklama

31. 05. 2023

Dnes má svátek: Kamila
čtvrtek, 03 říjen 2019 21:45

Policie neplánuje Slavičín opustit, současný stav policistů bude i nadále zachován

V posledních dnech a týdnech se rozšiřuje diskuze k problematice možných organizačních změn u Obvodního oddělení Policie ČR Slavičín.


Vedení krajského ředitelství považuje za vhodné zdůraznit, že k 1. 1. 2020 se pro občany Slavičína, ani pro policisty nic nezmění a pokud bude v budoucnu přistoupeno k organizačním a systémovým změnám, bude to logicky navazovat na ukončení bezpečnostního opatření „Výbuch“ (výbuch muničních skladů ve Vlachovicích – Vrběticích).

,,Pro uklidnění občanů ze Slavičína a okolí zdůrazňujeme, že Policie ČR nikdy nechtěla a nechce opustit svoji služebnu v městě Slavičín. Současný stav policistů bude i v nadcházejícím období zachován. Probíhající oprava budovy obvodního oddělení se zaměřením na zateplení a ekologické prvky jen potvrzuje skutečnost, že vedení krajského ředitelství při plnění služebních úkolů Policie ČR v této lokalitě s tímto objektem, jeho obsazením a služebním využitím dále počítá. Případný vznik policejní stanice by pro občany a organizace na Slavičínsku neznamenal snížení bezpečnostních standardů, ale pouze jen zefektivnění služebních činností a formální administrativní změnu,"  uvedla mjr. Mgr. Lenka Javorková, tisková mluvčí zlínské policie.


Vedení krajské policie děkuje občanům, firmám a státním institucím za dosavadní spolupráci, kdy na základě dlouhodobých analýz můžeme konstatovat, že Slavičínsko je jednou z nejbezpečnějších oblastí nejenom v okrese a kraji, ale i v celé České republice.

-tz-

  

 

 

reklama