Reklama

28. 05. 2023

Dnes má svátek: Vilém
pondělí, 21 říjen 2019 22:18

Nejlepším občanským zaměstnancem zlínské policie se stal Karel Lysák z Brumova-Bylnice

Ve čtvrtek 17. října se v Domě kultury v Uherském Brodě uskutečnilo tradiční slavnostní Služební shromáždění policistů Krajského ředitelství policie Zlínského kraje.


Po úvodním proslovu krajského ředitele plukovníka Jaromíra Tkadlečka, předal ředitel kanceláře policejního prezidenta plukovník Miloš Bednařík s krajským ředitelem čtyřem policistům z různých útvarů krajského ředitelství, kteří slouží 30 let a více, medaile Za věrnost I. stupně. Následovalo další oceňování policistů, a to Služebními medailemi policejního prezidenta Za zásluhy o bezpečnost, Čestnými medailemi policejního prezidenta, a Plaketami policejního prezidenta, které z rukou ředitele kanceláře policejního prezidenta a krajského ředitele převzalo dvacet dva policistů a občanských zaměstnanců.

Během programu mohli diváci a pozvaní hosté dále sledovat vyhodnocení nejlepšího policisty, občanského zaměstnance, veterána a nejlepšího týmu krajského ředitelství. Plakety a medaile těmto oceněným předal společně s krajským ředitelem plk. Tkadlečkem jeho náměstek pro službu kriminální policii a vyšetřování plk. Jindřich Kučera, náměstek pro vnější službu plk. Bohdan Varyš, náměstek ředitele pro ekonomiku Mgr. Ing. Miloš Poloczek, ředitel kanceláře ředitele plk. Pavel Nesvadba a vedoucí Územního odboru Uherské Hradiště plk. Bronislav Šabršula.

Oceněný Karel Lysák z Brumova-Bylnice (foto- PČR)


,,Titul policista roku získala por. Barbora Beránková z oddělení obecné kriminality Územního odboru Uherské Hradiště, která pracuje u policie 15 let a na současném pracovišti se zabývá citlivými případy z oblasti trestné činnosti proti lidské důstojnosti a proti rodině a dětem. Nejlepším občanským zaměstnancem se stal pan Karel Lysák z organizačního oddělení kanceláře ředitele, který se věnuje tvorbě různých materiálů sloužící k prevenci, propagaci a prezentaci krajského ředitelství. Titulem veterán roku se pyšní npor. Jan Dibďák, vedoucí oddělení obecné kriminality Územního odboru Uherské Hradiště, který je u policie 39 let a nejlepším týmem roku se stala Komise pro přebírání, oceňování a ukládání drog, která kompletně nastavila metodiku na úseku zajištěného majetku a v průběhu letošního roku zrealizovala vývoz zajištěných omamných a psychotropních látek a věcí souvisejících s výrobou drog a jejich likvidaci,"
uvedla tisková mluvčí zlínské policie  mjr. Mgr. Lenka Javorková.

Slavnostní Služební shromáždění policistů
Krajského ředitelství policie Zlínského kraje


V průběhu slavnostního odpoledne si převzali ocenění i tři policisté prap. Michal Šindler, stržm. Martin Gajdoš a stržm. Jiří Vančura, a to čestnou medaili krajského ředitele za záchranu dvou životů. Ředitel se je rozhodl ocenit proto, že před necelým měsícem do posledního písmene naplnili heslo Pomáhat a chránit. Trojice policistů byla jako první u požáru bytu, který byl silně zakouřený a šlehaly z něj plameny. Policisté vykopli dveře a z bytu vyvedli jednoho muže a druhého, který byl malátný a neschopný pohybu, museli z bytu doslova vyvléct. A nebyl to v ten den jediný náročný zákrok této hlídky. V odpoledních hodinách byla tato trojice policistů jako první u vážné dopravní nehody, při níž až do příjezdu záchranných složek zajišťovali životní funkce u těžce zraněného řidiče osobního vozidla, který musel být následně letecky transportován do nemocnice.

ppor. Jiří Gregovský se služebním psem Violou


Ocenění si během slavnostního odpoledne převzal i ppor. Jiří Gregovský se služebním psem Violou za vzornou reprezentaci Krajského ředitelství policie Zlínského kraje. Kolega s Violou totiž obsadili 1. místo na nedávném policejním mistrovství republiky psovodů se služebními psy. A nebyl to jejich první letošní úspěch, již v dubnu vyhráli Mistrovství republiky cizinecké policie psovodů a psů ve vyhledávání výbušnin.

Slavnostní odpoledne divákům zpříjemnil svým vystoupením folklórní soubor Oldšava, který doprovázela cimbálová muzika Olšava s primášem Tomášem Zubrem. ,,Všem oceněným policistům a občanským zaměstnancům gratulujeme a přejeme hodně pracovních i osobních úspěchů," popřála tisková mluvčí.

 

-tz-

 

 

 

 

reklama