Reklama

28. 05. 2023

Dnes má svátek: Vilém
úterý, 19 listopad 2019 11:49

1,22 promile u šestnáctiletého hocha v nočním podniku v obci poblíž Val. Klobouk

Policisté z obvodního oddělení ve Valašských Kloboukách se o víkendu zaměřili na kontrolu požívání alkoholu, tentokrát ovšem nejen u řidičů, ale zejména u dětí a mladistvých, kteří navštívili noční podnik v obci poblíž Valašských Klobouk.


Výsledek dechových zkoušek u chlapců a dívek, kteří dosud nedosáhli plnoletosti, ovšem překvapil i zkušené muže zákona. ,,Pozitivní dechovou zkoušku ukázal displej přístroje celkem u šestnácti návštěvníků diskotéky ve věku od patnácti do sedmnácti let," uvedla por. Bc. Monika Kozumplíková, tisková mluvčí zlínské policie.

ilustrační foto: PČR


Množství požitého alkoholu se pohybovalo nejčastěji kolem 0,5 promile alkoholu. ,,Více než jednu promile alkoholu nadýchali celkem 4 mladiství, jeden chlapec a tři dívky ve věku 15, 16 a 17 let. Nejvyšší naměřená hodnota byla 1,22 promile u šestnáctiletého hocha," dodala tisková mluvčí zlínské policie.

Všechny podnapilé děti policisté předali jejich rodičům. Upozornění o události policisté zaslali také na oddělení sociálně - právní ochrany dětí příslušného úřadu k dalšímu opatření. V podobných kontrolách budou policisté na Zlínsku nadále pokračovat.


-tz-

 

 

 

 

 

reklama