Reklama

28. 05. 2023

Dnes má svátek: Vilém
čtvrtek, 12 březen 2020 14:43

Pohřešovaného muže vypátral policejní psovod poblíž kolejiště u Brumova-Bylnice

Pernou noc zažili nejen policisté z Valašských Klobouk, kteří do dvou hodin ráno pátrali po pohřešovaném starším muži s handicapem z blízké obce. Oznámení o jeho pohřešování jsme přijali na lince tísňového volání policie krátce po dvaadvacáté hodině.


Vzhledem k tomu, že pohřešovaný muž se neorientoval v čase ani prostoru, rozběhla se pátrací akce za účasti několika policistů z okolních obvodních oddělení, prvosledové hlídky, z cizinecké policie, policejních psovodů a o pomoc jsme požádali také policejní vrtulník. Do pátrání se zapojili také profesionální i dobrovolní hasiči ze Zlína i okolních obcí. ,,Všichni společně důkladně propátrali nejprve celý objekt, v němž muž bydlí, poté blízké okolí a také okolí nádraží. Podezření, že mohl muž nastoupit do projíždějícího vlaku, se nepotvrdilo. Policisté prověřili restaurace, bary, psovodi prohledávali les za obcí, komunikace, polní cesty a další místa," uvedla tisková mluvčí zlínské policie  por. Bc. Monika Kozumplíková


Jakmile se shromáždil dostatečný počet lidí, vytvořili policisté a hasiči rojnici a postupně propátrávali prostor kolem kolejí. Pár minut před druhou hodinou ráno přišla od velitele pátrací akce dobrá zpráva. ,,Pohřešovaného muže vypátral policejní psovod, který byl součástí vytvořené rojnice, poblíž kolejiště u obce Brumov-Bylnice. Muž byl mírně podchlazený, bez zranění," dodala mluvčí. Záchranáři, kteří muže prohlédli, zkonstatovali, že není potřeba jeho hospitalizace v nemocnici a muže dopravili zpět do místa bydliště.

 

-tz-