Reklama

31. 05. 2023

Dnes má svátek: Kamila
pondělí, 20 duben 2020 13:02

Video - Policisté pravděpodobně zachránili život

Operační důstojní vyslal v minulém týdnu hlídku policistů z pohotovostního a eskortního oddělení do obce na Zlínsku, kde se měl podle prvotního oznámení na obou rukou zranit mladý muž, který silně krvácí.


Policisté dorazili na místo události a uviděli v trávě ležet muže s hlubokými řeznými ranami o délce přibližně 15 cm na obou předloktích. Snažila se ho ošetřit žena, která událost oznámila. Vedle muže ležel nůž s čepelí dlouhou 12 cm.

Policisté zachraňují muže s hlubokými řeznými ranami (video - PČR)

 

,,Policisté viděli, že muž s nimi nekomunikuje a nereaguje na podněty, byl bledý a silně krvácel. Poskytli mu proto předlékařskou pomoc, obě ruce mu zaškrtili škrtidlem a použili několik tlakových obvazů, aby zabránili dalšímu krvácení. Policisté, kteří mají speciální zdravotnické proškolení, další zranění nezjistili. Zkontrolovali životní funkce zraněného muže a tepelný komfort zajistili jeho zabalením do izotermických fólií. Po příjezdu záchranářů ještě asistovali u převozu zraněného muže do nemocnice. Lékař konstatoval, že policisté muži včasným zásahem a zástavou krvácení s největší pravděpodobností zachránili život," popsala událost tisková mluvčí zlínské policie por. Bc. Monika Kozumplíková.

 

-tz-