Reklama

28. 05. 2023

Dnes má svátek: Vilém
pondělí, 27 duben 2020 19:44

Výtržníci z Brumova-Bylnice ničili autobus a skončili v Kroměříži

Uplynulý pátek krátce po půl dvanácté dopoledne oznámil na linku 158 řidič linkového autobusu, že mu opilí muži ničí autobus. Policisté neprodleně vyjeli k autobusové zastávce u vlakového nádraží v Horní Lidči, kde mělo k incidentu dojít.


Výtržníci už tam nebyli, policisté je ale po chvíli našli nedaleko sedět na trávě s bednou piva. Všichni tři pánové byli silně podnapilí, odmítali prokázat totožnost, byli agresivní, plivali na policisty, vulgárně je uráželi a s hlídkou nespolupracovali. ,,Nakonec se hlídce podařilo zjistit, že se jedná o muže ve věku 36, 28, 27 let z Brumova – Bylnice, kteří nadýchali 2,83 promile, 2,82 promile a 3, 70 promile alkoholu. Dva z trojice mužů museli policisté kvůli jejich agresivitě nakonec spoutat a odvézt na policejní služebnu a odkud je pak policisté z pohotovostního a eskortního oddělení odvezli do protialkoholní záchytné stanice v Kroměříži," uvedla tiskova mluvčí zlínské policie mjr. Mgr. Lenka Javorková.

Řidič policistům řekl, že se ho muži na zastávce ptali, jestli jede směrem na Valašské Klobouky, řidič jim odpověděl, že nejede a zavíral dveře. ,,Vtom začali opilí muži bouchat pěstmi do dveří autobusu, do čelního skla a jeden z nich se snažil utrhnout stěrač. Při odjezdu autobusu ze zastávky jeden z mužů hodil na autobus lahev s pivem. Řidič poté zjistil, že mu výtržníci poškodili skleněnou výplň dveří. Jakou škodu způsobili, budou hornolidečtí policisté vědět až majitel dodá vyčíslení škody," dodala mluvčí.

 
Je možné, že právní kvalifikace, která je prozatím stanovena jako přestupky proti veřejnému pořádku a majetku, bude překvalifikována na trestný čin poškození cizí věci. Dále se pánové dopustili přestupku podle krizového zákona, jelikož si neustále, i přes upozornění policistů, sundávali z obličeje roušky.

 

-tz-