Reklama

28. 05. 2023

Dnes má svátek: Vilém
čtvrtek, 30 duben 2020 22:42

Za dva dny více než 40 řidičů pod vlivem alkoholu

Výsledky dvoudenní dopravně bezpečnostní akce zaměřené na kontrolu zákazu řízení pod vlivem alkoholu nejsou z hlediska bezpečnosti v silničním provozu zrovna příznivé.


Jak ve středu, tak i ve čtvrtek kontrolovaly policejní hlídky od brzkých ranních hodin řidiče napříč celým Zlínským krajem. ,,Ve středu do desáté hodiny dopoledne hlídky zastavily 24 řidičů, u nichž byl následně zaznamenán pozitivní výsledek dechové zkoušky na alkohol. Ve dvou případech řidiči nadýchali více než jedno promile (1,5 a 1,28 promile) a jsou podezřelí ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. Podobné výsledky byly i o den později. Ve stejném časovém období policisté odhalili 19 řidičů pod vlivem alkoholu. V jednom případě se opět jednalo o podezření na spáchání trestného činu (1,07 promile)," uvedl tiskový mluvčí zlínské policie nprap. Petr Jaroš


Vzhledem k tomu, že policisté během dvoudenní akce zjistili 43 řidičů pod vlivem alkoholu, budou i v následujících dnech silniční kontroly se zaměřením na alkohol více než pravděpodobné.

 

-tz-