Reklama

28. 05. 2023

Dnes má svátek: Vilém
úterý, 07 červenec 2020 17:08

Prodloužený víkend - 67 opilých řidičů, 19 řidičů pod vlivem drog

Celkem 67 opilých řidičů přistihli policisté na silnicích Zlínského kraje během prodlouženého víkendu, tj. od pátku do pondělí. Dalších 19 řidičů usedlo během uplynulých čtyř dnů za volant pod vlivem drog.


Z celkového počtu 67 podnapilých řidičů 7 řidičů nadýchalo více než jedno promile, čímž se dopustili trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky s trestní sazbou do jednoho roku. ,,Nejvyšší hladinu alkoholu v dechu naměřili policisté ve Vizovicích v neděli o půl třetí odpoledne řidiči ve Škodě Fabii, který nadýchal 3,33 promile. V šesti případech z celkového počtu podnapilých řidičů se jednalo o řidiče nemotorových vozidel, o cyklisty," uvedla tisková mluvčí zlínské policie mjr. Mgr. Lenka Javorková.

Během prodlouženého víkendu probíhala v našem kraji dopravně bezpečnostní akce, během které dopravní a pořádkoví policisté zkontrolovali přes 4 000 řidičů, kteří se dopustili 382 přestupků. Ve 178 případech se jednalo o porušení rychlostí, v 16 případech řidiči nepoužili bezpečnostní pásy, 22 řidičů jsme řešili pro nevyhovující technický stav vozidel, 5 přestupků se dopustili cyklisté a 8 přestupků motocyklisté.

Od pátku do pondělí vyjížděli policisté z dopravních inspektorátů v kraji k 29 dopravním nehodám, při kterých zemřeli 2 lidé (cyklista a motocyklista). Jeden účastník nehody utrpěl těžké zranění a patnáct lehká zranění. Tři dopravní nehody byly s alkoholem u řidičů.

,,Stále se ukazuje, že řidiči na silnicích hazardují. Alkohol ani drogy za volant nepatří, a pokud někdo pod jejich vlivem řídí, vystavuje riziku nejen sebe, ale také ostatní. Policisté budou i nadále provádět ve zvýšené míře silniční kontroly a řidiče testovat na ovlivnění alkoholem i drogami." dodala tisková mluvčí.

 

(tz)

 

 

reklama