Reklama

28. 05. 2023

Dnes má svátek: Vilém
pondělí, 10 srpen 2020 18:10

Video ujíždějícího motorkáře. Policisté si došlápli na motorkáře a čtyřkolkáře v lesích

Na základě řady podnětů a stížností na řidiče motorek a čtyřkolek, jenž neoprávněně vjíždí do lesů v Chráněné krajinné oblasti Bílé Karpaty, proběhla v sobotu akce zaměřená na řádění těchto řidičů, kteří jízdou v lesích ruší lesní klid, ničí terény i lesní cesty.

Policisté si došlápli na motorkáře a čtyřkolkáře v lesích (foto: PČR)


Akce se zúčastnili policisté z Územního odboru Zlín, konkrétně z valašskoklobouckého, vizovického, otrokovického, luhačovického a zlínského obvodního oddělení, dále ze zlínského dopravního inspektorátu a rovněž policisté z Letecké služby Policie ČR, kteří monitorovali situaci ze vzdušného prostoru. Přítomen byl také pracovník Odboru životního prostředí z Městského úřadu Valašské Klobouky.

 

Ujíždějící motorkář (zdroj: PČR)

Policisté z Letecké služby Policie ČR, monitorovali situaci ze vzdušného prostoru
(zdroj: PČR)

 

Policisté vyrazili na policejních terénních motorkách a čtyřkolkách do lesů především na Valašskokloboucku, ale i Vizovicku, kolem desáté dopoledne. Při kontrolách se zaměřili na dodržování lesního zákona, zákona o ochraně přírody a krajiny, zákona o myslivosti a zákona o provozu na pozemních komunikacích. ,,Před půl druhou odpoledne zastavili mezi obcí Poteč a Nedašova Lhota řidiče ve Škodě Octavii, který jevil známky požití alkoholu. Dechovou zkoušku i odběr krve však odmítl, proto mu ve správním řízení hrozí pokuta až 50 tisíc korun a zákaz činnosti až na 2 roky. Krátce po čtvrté hodině spatřili policisté v blízkosti obce Lačnov řidiče, který nereagoval na pokyny k zastavení a snažil se ujet policejní hlídce na motocyklu zn. Kawasaki po lesní svážnici. Policistům však neujel, zastavili ho asi po kilometru. Tento řidič se dopustil hned několika přestupků: na motorce neměl registrační značku, nereagoval na výzvy policistů k zastavení a také porušil lesní zákon, za což mu ve správním řízení hrozí několika tisícová pokuta. Dalším hříšníkem, který uvízl v síti policistů, byl řidič na motocyklu Jawa 555, kterého se jim podařilo zastavit na louce mezi Lačnovem a Lidečkem kolem půl páté odpoledne. I tento řidič porušil zákon tím, že vjel do lesa. Jeho přestupek bude řešit správní orgán," uvedla tisková mluvčí zlínské policie mjr. Mgr. Lenka Javorková.

Policisté si došlápli na motorkáře a čtyřkolkáře v lesích (foto: PČR)


Policisté při akci, která končila o půl sedmé večer, zkontrolovali také tři desítky řidičů, kteří se pohybovali po lesních cestách v souladu se zákonem. Vzhledem k nekázni řidičů motocyklů a řidičů čtyřkolek v lesích v našem kraji, budou obdobné akce v následujících měsících nadále probíhat.

 

(tz)

 

3 denní zájezd z Brumova-Bylnice do Vysokých Tater
25.9. - 27.9.2020

 

Valašské cukrářství Nedašova Lhota
přijme pracovnici do výroby na HPP jako vedoucí provozu
Další info na 737 58 99 66

 

 

 reklama