Reklama

28. 05. 2023

Dnes má svátek: Vilém
pondělí, 17 srpen 2020 10:58

Policisté z Luhačovic zachránili život muži, který zkolaboval

V sobotu ráno přijal operační důstojník oznámení o muži, který zkolaboval v rodinném domě v Luhačovicích, mezi rodinnými příslušníky. Vyslal proto do domu místní policisty, kteří mají k dispozici automatický defibrilátor.


Hlídka na místo dorazila vzápětí po oznámení. V pokoji na zemi uviděla ležet muže v bezvládném stavu. ,,Šestašedesátiletému muži se již snažil pomoci jeho synovec. Senior ovšem nedýchal a měl nehmatný tep. Policisté neváhali. Jeden z nich zprůchodnil dýchací cesty a začal se srdeční masáží. Druhý z policistů použil automatický defibrilátor, s jehož pomocí obnovil základní životní funkce, po chvilce muž začal dýchat. Oba policisté se poté střídali v srdeční masáži až do příjezdu záchranářů," uvedla tisková mluvčí zlínské policie por. Bc. Monika Kozumplíková.

Malá krabička, ale velmi mocná - to je defibrilátor...(ilustrační foto)


Záchranáři po nezbytných zdravotnických úkonech převezli muže do nemocnice ve Zlíně. Lékařka zkonstatovala, že policisté muži svým rychlým a profesionálním přístupem, při němž často rozhodují vteřiny, s největší pravděpodobností zachránili život.

(tz)

 

3 denní zájezd z Brumova-Bylnice do Vysokých Tater
25.9. - 27.9.2020

 

Valašské cukrářství Nedašova Lhota
přijme pracovnici do výroby na HPP jako vedoucí provozu
Další info na 737 58 99 66

 

 reklama