Reklama

28. 05. 2023

Dnes má svátek: Vilém
pondělí, 31 srpen 2020 03:25

Třináctiletý chlapec nadýchal 0,66 promile, o rok starší 1,36 promile alkoholu

Poslední prázdninový víkend zorganizovali policisté z Územního odboru ve Zlíně preventivní akci zaměřenou na podávání alkoholu a ostatních návykových látek dětem a mládeži do osmnácti let. Na akci se podílelo několik desítek policistů z obvodních oddělení, kriminalisté a policejní psovod. Kontrolovali děti a mládež v parcích ve Zlíně a na taneční zábavě v obci Hvozdná na Zlínsku.


,,Výsledky kontroly jsou znepokojující. Policisté při 155 kontrolách odhalili celkem 27 dětí pod vlivem alkoholu. Nejvyšší naměřená hodnota je 2,15 promile alkoholu u sedmnáctiletého mladíka, nejmladší chlapec, který byl pod vlivem alkoholu, měl teprve třináct let a nadýchal 0,66 promile. O rok starší chlapec potom nadýchal 1,36 promile alkoholu. Celkem osm dětí a mladistvých nadýchalo více než jednu promile alkoholu," uvedla tisková mluvčí zlínské policie por. Bc. Monika Kozumplíková


Policisté zjišťují, kdo alkohol dětem podal nebo prodal. Za přestupek mu ve správním řízení hrozí několikatisícová pokuta. Informace o podnapilých dětech policisté předají příslušnému orgánu sociálně-právní ochrany dětí, jehož zaměstnanci budou s rodinami dále pracovat.

(tz)