Reklama

31. 05. 2023

Dnes má svátek: Kamila
středa, 18 listopad 2020 12:50

Řidič svého známého úmyslně srazil autem, udeřil do hlavy, bodl nožem, autem přejel...

Ze zvlášť závažného zločinu vražda obvinil 18.11.2020 vyšetřovatel pětačtyřicetiletého muže, který včera (17.11.2020) nejprve úmyslně vozidlem srazil svého šestatřicetiletého známého jedoucího na kole, poté ho fyzicky napadl a znovu ho úmyslně přejel vozidlem. Útočník pak z místa utekl. V době incidentu byl pod vlivem pervitinu. Za vraždu mu hrozí až dvacetiletý trest odnětí svobody.


Incident se odehrál 17.11.2020 krátce před osmou hodinou ráno v obci Hošťálková, kdy pětačtyřicetiletý muž vyjel svým vozidlem Citroën Berlingo za svým známým, který jel na jízdním kole po Hošťálkové ve směru na Ratiboř. Muž se rozhodl za ním jet z důvodu předchozího slovního konfliktu. ,,Když muže na kole dojel, úmyslně do něj narazil, přičemž poškozený spadl na zem. Řidič vystoupil z auta, přistoupil k ležícímu muži a několikrát ho udeřil do obličeje a hlavy a následně ho nožem přineseným z auta bodl. Poté se vrátil zpět do auta, se kterým se proti ležícímu muži rozjel. Muž zůstal ležet zaklíněný pod vozidlem. Útočník pak z místa utekl," uvedla tisková mluvčí zlínské policie mjr. Mgr. Lenka Javorková.


Muž zůstal ležet zaklíněný pod vozidlem (foto: HZS)


Na místo vyjelo několik policejních hlídek, kriminalisté a následně i krajský kriminalistický výjezd, povolán byl i policejní vrtulník. Rozjela se rozsáhlá pátrací akce po řidiči vozidla, jehož popis nám uvedli svědci události. ,,Pátrání po muži jsme nechali vyhlásit i v místním rozhlase i rozhlase přilehlých obcí. Muže se podařilo i díky všímavosti občanů brzy vypátrat a zadržet, i když se snažil při útěku maskovat. Vyzul si boty a svlékl své oblečení, které schoval pod kámen do řeky a poté odcizil z prádelní šňůry venku u domku oblečení, do kterého se oblekl. Původní oblečení policisté při následném propátrávání koryta řeky našli. Zadržený muž byl v době spáchání skutku pod vlivem drog, konkrétně pervitinu," dodala mluvčí.

V noci ze středy na čtvrtek vyšetřovatel krajské kriminální policie muže obvinil ze zvlášť závažného zločinu vražda, za který mu hrozí až dvacetiletý trest odnětí svobody. Obviněný byl v minulosti za násilnou trestnou činnost už trestán. Krajští kriminalisté na případu nadále pracují, i dnes probíhají další úkony trestního řízení. Vyšetřovatel ještě dnes podá státnímu zástupci podnět na návrh na vzetí do vazby obviněného.

 

 -TZ-
(úvodní foto ilustrační)

  

 


Elektro Bičej - Podzimní stmívání- světla rozsvěcí

 

 

 reklama