Reklama

31. 05. 2023

Dnes má svátek: Kamila
úterý, 09 únor 2021 15:23

V autě vezl vycpaného medvěda, lva i tetřeva

V průběhu uplynulého týdne zastavila policejní hlídka v obci Lidečko nákladní vozidlo jedoucí ve směru od státní hranice se Slovenskem.


Při běžné silniční kontrole policisté u třicetiletého řidiče provedli i test na alkohol a jiné návykové látky. Výsledek byl pro řidiče dobrý jen napůl. ,,Test na alkohol byl negativní, avšak zkouška na přítomnost jiných návykových látek byla pozitivní. Řidič se proto podrobil i lékařskému vyšetření a odběru krve," uvedl  mluvčí policistů Petr Jaroš. To pro něj ovšem nebyla jediná špatná zpráva, kterou v ten den od policistů slyšel.

Muž převážel několik preparovaných živočichů (foto: PČR)

Policisté následně zkontrolovali i nákladový prostor zastavené dodávky. ,,Uvnitř bylo několik preparovaných živočichů, mimo jiné i vlk obecný, medvěd hnědý či tetřev hlušec. K jejich držení a přepravě je (vzhledem k faktu, že se jedná o zvlášť chráněné druhy zvířat) nutná výjimka, kterou ovšem řidič udělenou nemá," uvedl mluvčí.

 

Muž převážel několik preparovaných živočichů (foto: PČR)

 
Vzhledem k podezření, že se třicetiletý muž dopustil trestného činu neoprávněné nakládání s chráněnými volně žijícími živočichy a planě rostoucími rostlinami, ujali se dalšího šetření kriminalisté vsetínského oddělení hospodářské kriminality. Ti po zjištění všech okolností, na základě výslechů a vyhodnocení dalších důkazů muže obvinili z výše uvedeného přečinu. V případě prokázání viny muži hrozí až tříletý trest odnětí svobody, zákaz činnosti nebo propadnutí věci.

 

(tz)