Reklama

28. 05. 2023

Dnes má svátek: Vilém
středa, 28 duben 2021 16:08

Perný podvečer policistů z Luhačovic - zase ten alkohol...

Perné odpoledne a večer zažili v úterý policisté z Luhačovic, kteří nejprve zastavili silně opilého řidiče, který navíc neměl za volantem co dělat a poté se museli postarat o agresivního, zřejmě také opilého muže, který spal na trávníku a podnapilost mu nedovolila odejít.

Dvaatřicetiletý místní muž řídil v centru Luhačovic své vozidlo Škoda Octavia. Policisté měli ihned po jeho zastavení jasno. Ve svém odhadu se nemýlili. ,,Muž nadýchal opakovaně více než dvě promile alkoholu. Policisté navíc v dostupných evidencích zjistili, že muž má soudem zakázáno řízení všech motorových vozidel až do roku 2024. Řidič se přiznal, že vypil pět dvanáctistupňových piv a zrovna si jel koupit další," uvedla tisková mluvčí zlínské policie por. Bc. Monika Kozumplíková

Policisté mu další jízdu zakázali. Muž je nyní podezřelý ze spáchání hned dvou trestných činů, a to ohrožení pod vlivem návykové látky a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. V případě odsouzení mu hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.

 

Ilustrační foto, PČR

 

Krátce nato luhačovickým policistům zavolala padesátiletá žena s tím, že v centru Luhačovic na nábřeží leží muž, který se nehýbe. Muž ležel na trávníku, bez bot a byl z něj silně cítit nejen alkohol, ale i výměšky. ,,Policisté muže probudili a zjistili, že se jedná o sedmačtyřicetiletého muže z blízké obce. Dechovou zkoušku odmítl, nebyl ale schopen chůze a byl vůči policistům agresivní a vulgární. Policisté si vzhledem k agresivitě a nevypočitatelnému chování muže přivolali na pomoc další hlídku. Společně muže zpacifikovali, zajistili a převezli na policejní oddělení. Po lékařském vyšetření ho převezli do protialkoholní záchytné stanice v Kroměříži. Za přestupek proti veřejnému pořádku mu ve správním řízení hrozí několikatisícová pokuta," popsala událost tisková mluvčí.

 

(tz)

 

 

 

 reklama