Reklama

28. 05. 2023

Dnes má svátek: Vilém
pondělí, 21 červen 2021 11:14

Téměř šedesát podnapilých řidičů, nejvíce na Zlínsku

Celkem šedesát řidičů pod vlivem alkoholu nebo drog přistihli policisté v našem kraji za uplynulé tři dny - od pátku do neděle. Jedná se o dvojnásobný počet podnapilých řidičů oproti uplynulým víkendům spojeným s pátkem, kdy se počet pohyboval běžně kolem třiceti.

V pátek probíhaly kontroly v rámci celorepublikové akce zaměřené na kontrolu dodržování zákazu požívání alkoholických nápojů a jiných návykových látek. Policisté od čtyř hodin rána do půlnoci zkontrolovali v našem kraji 3 048 vozidel a zjistili 116 dopravních přestupků. Kromě 21 řidičů, kteří usedli za volant pod vlivem alkoholu, dalších 25 řidičů překročilo rychlost jízdy. Celkem 18 řidičů nebylo za jízdy připoutáno bezpečnostním pásem a dalších 6 řidičů řešili policisté kvůli nevyhovujícímu technickému stavu. Během soboty a neděle se jednalo o standardní silniční kontroly, které probíhaly napříč Zlínským krajem.

,,Mezi šedesáti zastavenými řidiči bylo 40 řidičů, kteří nadýchali do jednoho promile, 3 řidiči měli v dechu více než jedno promile, dále 11 podnapilých cyklistů a 6 řidičů pod vlivem drog. Nejvíce řidičů, kteří řídili pod vlivem alkoholu - 22 přistihli policisté na Zlínsku, nejméně pak na Uherskohradišťsku – 4 řidiči," uvedla mjr. Mgr. Lenka Javorková.

Ilustrační foto, (archiv PČR)


Kontroly na dodržování zákazu požívání alkoholických nápojů a drog budou pokračovat i v nadcházejících dnech, týdnech a měsících. Řidiči musí počítat s častějšími silničními kontrolami i v souvislosti se začátkem letních prázdnin.

 

(tz)

 

 

 

 

 

 reklama