Reklama

31. 05. 2023

Dnes má svátek: Kamila
sobota, 11 září 2021 09:10

Video: Na stavbě vypil litr tvrdého alkoholu a jel domů, nadýchal 3,7 promile alkoholu

Neuvěřitelnou hladinu alkoholu ukázal přístroj policistům v Brumově - Bylnici  poté, co zastavili šestapadesátiletého muže za volantem jeho vozidla Volkswagen. Před patnáctou hodinou totiž nadýchal 3,7 promile alkoholu. S řízením teď s jistotou na nějakou dobu skončil.

video, zdroj: PČR

 

,,Nekoordinované jízdy, kdy auto kličkovalo po silnici, si všiml policista v době svého volna, který jel za řidičem v červeném Volkswagenu. Tušil, že něco nebude v pořádku a zavolal svým kolegům, kteří měli právě službu. Ti kličkující vozidlo zanedlouho dostihli a za pomoci výstražných znamení na vozidle zastavili. Na první pohled bylo zřejmé, že muž je pod vlivem alkoholu. Byl z něj cítit silný zápach, měl nekoordinované pohyby a téměř mu nebylo rozumět. Policistům sdělil, že od rána pracoval na stavbě, kde vypil asi tři piva a tvrdý alkohol. Množství odhadl na jeden litr," uvedla tisková mluvčí zlínské policie por. Bc. Monika Kozumplíková.

Policisté muži zadrželi řidičský průkaz a zakázali mu další jízdu. Následující den mu ve zkráceném přípravném řízení sdělili podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což mu v případě odsouzení hrozí až jeden rok odnětí svobody, peněžitý trest nebo zákaz řízení motorových vozidel.


(tz)

 Prodej stavebního pozemku v Brumově-Bylnici

 

 

 

 reklama