Reklama

28. 05. 2023

Dnes má svátek: Vilém
čtvrtek, 30 září 2021 15:56

Teprve jednadvacetiletý mladík skončil ve vazbě, vloupal se do pivnice

Ve vazební věznici skončil záhy po vloupání do pivnice v obci na Zlínsku teprve jednadvacetiletý místní mladík, který byl v posledních osmnácti měsících již třikrát soudně potrestaný za majetkovou trestnou činnost, naposledy před pouhým měsícem.

(ilustrační foto)


Vzhledem k tomu, že se předchozí výchovné tresty minuly účinkem, rozhodla soudkyně okresního soudu o uložení vazby. Za trestný čin krádež hrozí nyní mladému muži trest odnětí svobody až na tři roky.


,,Mladý muž, který nikde nepracuje, se rozhodl opatřit si peníze. Napadlo ho vloupat se do hostince v obci, kde žije. Po deváté hodině dopoledne vypáčil malé okno od toalet, z místnosti s výčepem odcizil téměř pětadvacet tisíc korun a utekl. Majitel přišel do restaurace pár desítek minut po vloupání a zjistil, že mu chybí v pokladně peníze. Zanedlouho si byl jistý pachatelem. Zavolal proto rodičům mladého muže a záhy také na policii. Když přijeli policisté na místo, zadrželi pachatele, který se ke krádeži přiznal, a převezli ho do policejní cely, odkud po pár dech putoval rovnou do vazby," uvedla tisková mluvčí zlínské policie por. Bc. Monika Kozumplíková

 

(tz)

 

 

 

 

 reklama