Reklama

31. 05. 2023

Dnes má svátek: Kamila
pondělí, 25 říjen 2021 16:23

Fanoušci Komety Brno opět tropili výtržnosti

V neděli v 15.30 hodin na Zimním stadionu Luďka Čajky ve Zlíně odehráli zlínští hokejisté další utkání Tipsport extraligy, tentokrát s HC Kometa Brno, čemuž odpovídalo nasazení policistů, strážníků Městské policie ve Zlíně a pořadatelů. Fanoušci Brna bohužel opět potvrdili svou pověst.


Na zápas do Zlína dorazilo asi 600 fanoušků Komety Brno čtyřmi autobusy a několika osobními vozidly. Policisté jejich příjezd monitorovali již na cestě po dálnici. Ještě před příchodem na stadion řešili policisté 3 přestupky, protože fanoušci šli na hokejový zápas se zahaleným obličejem.


Na zápas do Zlína dorazilo asi 600 fanoušků Komety Brno (foto: PČR)


,,Po skončení hokejového utkání si skupina brněnských fanoušků nasadila na obličej kukly a při východu ze stadionu poškodili oplocení i zídku uvnitř areálu. Přitom chtěli napadnout i strážníky městské policie, na pomoc proto musela nastoupit také pořádková jednotka policie. Policisté v souvislosti s tímto incidentem zajistili čtyři muže. Zda se bude v případě poškození majetku jednat o přestupek nebo trestný čin, bude jasné až po vyčíslení způsobené škody. Při odjezdu fanoušků zpět zastavil jeden z autobusů na čerpací stanici ve Zlíně. Jednadvacetiletý muž z Velkého Meziříčí tady odcizil čtyři piva, která si dal do kapes a z prostor čerpací stanice odešel. Policisté muže přistihli přímo na místě a uložili mu blokovou pokutu. Pivo se tím mladému muži dost prodražilo,"
uvedla tisková mluvčí zlínské policie Bc. Monika Kozumplíková


Celkem tedy policisté v souvislosti s hokejovým utkáním řešili 9 přestupků, a to neuposlechnutí výzvy úřední osoby, zahalování obličeje a krádež. Kromě krádeže postoupí všechny ostatní přestupky k projednání ve správním řízení.

 

(tz)

 

 

 

 reklama