Reklama

28. 05. 2023

Dnes má svátek: Vilém
středa, 03 listopad 2021 10:50

Několik let odebíral elektřinu neoprávněně, škoda je minimálně šest set tisíc korun

Komisař kriminální policie ve Zlíně obvinil jednasedmdesátiletého muže z obce na Zlínsku ze spáchání trestného činu krádež, protože po dobu asi tří let neoprávněně odebíral elektrickou energii mimo elektroměr, čímž způsobil rozvodné společnosti škodu ve výši minimálně šest set tisíc korun. V případě odsouzení hrozí dosud netrestanému muži trest odnětí svobody až na pět let.

Na základě anonymního oznámení o možném podvodu při odběru elektřiny přijatého v březnu letošního roku se kriminalisté obrátili na příslušnou rozvodnou společnost se žádostí o kontrolu konkrétního odběrného místa v rodinném domě v obci na Zlínsku. ,,Pracovníci rozvodné společnosti při revizi měřících přístrojů zjistili, že za poslední měsíc byla na konkrétní adrese neoprávněně odebraná elektřina v hodnotě více než dvanáct tisíc korun. Při kontrole také zjistili, že někdo instaloval kabel za zaplombovaným elektrorozvaděčem, který zvenku nebyl vidět. Na tuto odbočku byly navíc instalovány energeticky náročné elektrospotřebiče, které zajišťovaly vytápění rodinného domu," uvedla tisková mluvčí zlínské policie por. Bc. Monika Kozumplíková.

ilustrační foto


Na základě informací zjištěných při kontrole zahájili kriminalisté úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu krádež. Při domovní prohlídce zjistili, jakým způsobem byl nainstalován kabel, který poté neměřil skutečný odběr elektrické energie. ,,Majitel rodinného domu veškerou vinu popřel, přesto je evidentní, že vzhledem k povaze jeho zaměstnání (revizní technik silnoproudé elektřiny) vědět měl a mohl, že je v domě zapojená elektrická energie mimo elektroměr. Jednal proto jednoznačně se záměrem získat neoprávněný majetkový prospěch," dodala mluvčí.

 

(tz)

 

 

 reklama