Reklama

31. 05. 2023

Dnes má svátek: Kamila
čtvrtek, 04 listopad 2021 07:49

Žena přišla pochybnou investicí o 1 250 000 korun

Zlínští kriminalisté se od víkendu zabývají trestním oznámením dvaačtyřicetileté ženy z obce na Zlínsku, která vlastní neopatrností přišla o více než jeden milion korun, které chtěla investovat do kryptoměny. Bohužel není jediná, kdo se tímto způsobem nechal napálit, další podobná oznámení přibývají.

V čem tkví podstata pochybných investic?

  • Nejprve Vám přijde email nebo uvidíte reklamu s nabídkou výhodné investice do kryptoměny jako způsob rychlého zbohatnutí.
  • Kliknutím na příslušný odkaz na internetu se dostanete do virtuálního prostředí, kde vyplníte kontaktní údaje.
  • Poté Vám zavolá operátor, který bude vyžadovat další informace, jako číslo občanského průkazu, číslo bankovního účtu nebo instalaci počítačového programu pro vzdálený přístup do vašeho počítače.
  • Tím dáte neznámé osobě přístup k veškerým datům a obsahu Vašeho počítače.

,,Podvedená žena učinila veškeré úkony podle pokynu. Po několika měsících jí na bankovní účet přišly peníze z prodeje nemovitosti, které očekávala. Pár dní nato jí volal z neznámého čísla muž, který ji natolik zmanipuloval, že mu poskytla pod záminkou dobré investice přístup do svého počítače a dokonce potvrdila v internetovém bankovnictví několik plateb v celkovém součtu 1 250 000 korun. Muž navíc jejím jménem v průběhu asi tři hodiny trvajícího hovoru vyřídil půjčku na 400 000 korun, kterou už ovšem žena nepotvrdila, takže o další peníze nepřišla. Kriminalisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu podvod. Pachateli v tomto případě hrozí trest odnětí svobody až na osm let," uvedla tisková mluvčí zlínské policie por. Bc. Monika Kozumplíková.


Pár preventivních rad:
1. Nikdy se nepouštějte do investic, o kterých nemáte povědomí.
2. Nevěřte reklamám o rychlém zbohatnutí, i když v nich vidíte tváře známé z televizních obrazovek.
3. Nikdy nezasílejte kopie svých dokladů nebo údaje o internetovém bankovnictví!
4. A hlavně si do svého počítače neinstalujte programy, které neznáte a které umožňují vzdálený přístup do Vašeho počítače.

 
(tz)

 

 reklama