Reklama

31. 05. 2023

Dnes má svátek: Kamila
pátek, 25 březen 2022 10:14

Vandal u Slavičína podřezal více než 100 ovocných stromů, zejména trnek

Zlínští kriminalisté se od čtvrtečního odpoledne zabývají neuvěřitelným vandalismem, protože prověřují poškození celkem 108 kusů ovocných stromů, zejména trnek, kterým vandal odřezal nebo poškodil koruny a v některých případech i boční větve. Majitelům stromů způsobil škodu za čtvrt milionu korun.

,,Ovocné stromy nasadili dva muži před sedmi lety na oplocený pozemek za obcí Slavičín ve směru na obec Vrbětice. Celkem zasadili více než tři sta stromů. O stromy se pravidelně starali. Naposledy byly všechny stromy v pořádku ve středu kolem patnácté hodiny, kdy odtud jeden z majitelů odcházel. Ve čtvrtek v deset hodin dopoledne, když na pozemek opět přišel, zjistil, že většina stromů je poškozených. Zavolal proto na policii," popsala událost mluvčí zlínských policistů por. Bc. Monika Kozumplíková.

Vandal u Slavičína podřezal více než 100 ovocných stromů, zejména trnek
(foto: PČR)

 

Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu poškození cizí věci, za což pachateli v případě jeho vypátrání a odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok.

,,Pokud má někdo z vás poznatky k osobě pachatele a mohl by tak policistům pomoci s jeho odhalením, ozvěte se, prosím, na linku tísňového volání policie - 158," požádala tisková mluvčí.

 

(tz)
Valašské cukrářství
... pečené s láskou na Závrší

 

 

 

 reklama