Reklama

02. 07. 2020

Dnes má svátek: Patricie
pátek, 10 říjen 2014 21:26

Vendula Machů, fotbalový talent z Vysokého Pole

Maradona, Messi, Eusébio , Puskás , Platini , Ronaldinho , Pelé , Hudeček. Co mají tito hráči společného? Odpověď je jednoduchá, tito skvělí fotbalisti nosí nebo nosili dres s číslem 10.


Tento dres ve vetšině případů nosí hvězdy mužstva. Fotbalisti, kteří rozhodují, tvoří,  jsou hlavou týmu. K těmto hráčům přidáváme ještě jedno jméno a to Vendula Machů. Tato pohledná mladá cérka z Vysokého Pole hrající za ženy Spartak Valašské Klobouky je opravdu hodna nosit dres s číslem 10. Není snad fotbalový zápas kdyby nedala gól a není vůbec překvapujíci, když nadělí soupeřkám 3 a více golů v jednom utkání. Nedá nám to a rozhodli jsme se udělat s Vendulou krátký rozhovor.

1) Tak Vendy, trošku sa nám představ.
,,Jmenuji se Vendula Machů, je mi 16 let. Bydlím ve Vysokém Poli a do školy chodím na Gymnázium Jana Pivečky ve Slavičíně, kde jsem ve druhém ročníku. Jsem jedináček. Jak je asi z tohoto rozhovoru jasné, mezi mé nejoblíbenější koníčky patří fotbal. Mezi mé další aktivity patří převážně sport a trávení času s kamarádkami."


2) Jak ses dostala k fotbalu
,,Už od malička jsem chodila se svým tátou na fotbalová utkání a vždy mě to moc bavilo. Občas jsme si jen tak spolu zakopali na zahradě. Ve Vysokém Poli byl žákovský tým, ve kterém hrálo i pár holek, a tak nás s kamarádkou napadlo, že bychom to také zkusily. Později jsme začaly hrát za mladší žáky, kde jsme se naučily „základy". Po nějaké době jsme přestoupily do starších žáků, kde jsme se díky klukům, se kterými jsme hrály, přiučily novým věcem a naše hra vypadala daleko lépe. Po úspěšných sezónách za žáky jsme se přesunuly do Valašských Klobouk, kde jsme poprvé zažily, jaké je to hrát pouze s holkami."


3) TJ Spartak Valašské Klobouky, představ nám tento celek.
,,Už od založení a od prvního setkání jsem poznala, že jsme si všechny padly do oka. Potvrdilo se to na našem prvním dvoudenním turnaji, kde jsme ještě více utužily kolektiv. Nastala první sezóna a všechny naše výhry i prohry jsme prožívaly společnými emocemi, což nás více spojilo. Nyní po roce společného hraní je náš kolektiv výborný, všechny spolu vycházíme, umíme se podpořit a užijeme si spolu spoustu legrace. V týmu jsem našla opravdové kamarádky a lepší tým si neumím představit!"

 
4) Jak oslavujete vítězství
,,Vítězství oslavíme po zápase hlasitým pokřikem. Občas výhru také zajdeme oslavit s holkami z týmu na nějakou zábavu."


5) Jaký byl tvůj největší fotbalový zažitek
,,Za největší fotbalový zážitek považuji poslední zápas jarní sezóny proti Nezdenicím, kdy jsme hrály o druhé místo. Zápas byl po celou dobu vyrovnaný, každý proměněný gól jsme oslavily silným objetím a každá z nás dala do hry všechno, ale na výhru to bohužel nestačilo. Po zápase nás to o to více mrzelo. V poslední řadě jsme si zakřičely náš týmový pokřik, při kterém nás více než polovina brečela."


6) Která fotbalistka je tvoja největší kamarádka, řekni nám nějakou veselou historku z fotbalu.
,,Moje největší kamarádka z fotbalu i mimo něj je Sára Tománková, která je výborná fotbalistka a zároveň i kapitánka týmu. Právě Sáru bych zmínila v jedné z našich mnoha vtipných historek. Bylo to na zimním soustředění, kdy nám Sára popisovala zážitek s holuby, protože z nich má fobii. Při jejím vyprávění se náhodně objevil holub a ona leknutím a hrůzou upadla na zem a dala se do usilovného pláče. Při pohledu na ni byli všichni mrtví smíchy."

 Vendula a Sára


7) Fotbal je tvrdá hra, padne při souboji nějaké to ,,neslušné,, slůvko, nebo je to jiné než u mužského fotbalu?

,,Často se stává, že při souboji o míč si s protihráčkami vyměníme názory, občas dokonce i neslušným způsobem."


8) Naše Valašsko se dozvědělo, že máš zajímavý ,,dětský,, pokoj. Pochval se o co jde.
,,Můj nejoblíbenější fotbalový klub je FC Barcelona a vždy jsem si přála pokoj v tomto stylu. Přání se mi splnilo a nyní mám pokoj, o jakém jsem snila."


9) Jeden  tvůj učitel patří k nejlepším mladežnickým trenérům na Moravě, víš o koho jde, řešíte spolu někdy fotbal ve škole?

,,Ano, samozřejmě vím. Je to pan profesor Libor Kubiš, který mě učí zeměpis a tělocvik. O fotbalu občas padne slovo."


10) Jak vidiš svoji sportovní budoucnost, Mělas nějaké nabídky jit hrát do vyšší fotbalové soutěže?
,,Určitě bych chtěla hrát fotbal, co nejdéle to bude možné. Byla možnost jít hrát do Brumova, který hraje o třídu výš než my, kde jsme to chtěly zkusit i s pár holkama z našeho týmu, ale bohužel to nevyšlo. Třeba se ještě něco naskytne."


11) Tento rozhovor si bude čist mnoho mladých cérek, které by možná chtěly zkusit hrát fotbal. Co bys jim vzkázala.
,,Všem mladým holkám bych vzkázala jediné, nebát se, zkusit to a pokud je to bude opravdu bavit, tak dát do toho vše a snažit se být co nejlepší."

 

Tak Vendy, díky za rozhovor.
Naše Valašsko info ti přeje ať se ti daří a fotbal ti přínáší plno radosti.

Stanislav Floreš- Naše Valašsko info

 

reklama