Reklama

01. 08. 2021

Dnes má svátek: Oskar
čtvrtek, 03 listopad 2016 14:25

Miroslav Holub z Valašských Klobouk - vícemistr Evropy v naturální kulturistice

VALAŠSKÉ KLOBOUKY - Miroslav Holub, mladý, nadějný sportovec, který v 17 letech dosáhl velkého úspěchu v naturální kulturistice.

 

1. Miroslave, trochu se nám představ
,,Jmenuji se Miroslav Holub. Je mi 17 let, bydlím ve Valašských Kloboukách, kde studuji na gymnáziu. Již odmala jsem hrál fotbal, ale nijak zvlášť jsem v něm nevynikal, tak jsem začal boxovat a chodit do posilovny. Kickboxu jsem však po roce nechal a zůstala mi jen posilovna".


2. Co je vlastně naturální kulturistika?
,,Naturální kulturistika má na rozdíl od kulturistiky za cíl očistit sport od dopingu a drog. Soutěžící v naturální kulturistice jsou po celý rok testováni na zakázané látky".

Miroslav Holub
ME v naturální kulturistice Šamorín 2016: 2.místo junioři(do 23let)3. Jakého úspěchu jsi dosáhl a jaká byla cesta k němu?

,,V letošním roce jsem se připravoval na tři soutěže. Jelikož jsem se chtěl kvalifikovat na Mistrovství Evropy, zúčastnil jsem se nejdříve soutěže Prom-in and Fitness Institut Natural Cup v Brně, kde jsem získal 1. místo v dorostenecké kategorii do osmnácti let.

O týden později jsem se zúčastnil soutěže v Nových Zámcích - Grand Prix Slovakia a tady se mi opravdu mimořádně dařilo. V kategorii dorostenců do 18 let jsem opět získal zlato. Soutěžil jsem i v kategorii juniorů do 23 let a obhájil 3. místo. Vše jsem završil 3. místem v kategorii - muži nad 180cm, což jsem opravdu nečekal. Právě tohoto umístění si hodně vážím, protože konkurence zde byla obrovská.

A pak přišlo mistrovství Evropy!
Tady jsem se připravoval především do kategorie dorostenců. Měl jsem však smůlu. Tři dny před soutěží jsem zjistil, že se tato kategorie ruší, a buď pro mě skončí sezona, nebo musím jít do juniorů. Byl jsem z toho trochu zklamaný, protože jsem věděl, že v kategorii do 23. let je už obrovská konkurence. Zvládnu to? Přece jen tam budou nejlepší kulturisté z 13 evropských zemí. Nerozmýšlel jsem se a měl jsem jasno. Přece to nevzdám! Stálo mě to už 2 roky dřiny v posilovně, 2 roky hlídání jídelníčku, 2 roky tvrdé diety. Musím do toho dát prostě všechno! Nakonec se to vyplatilo. V obrovské konkurenci nejlepších kulturistů z 13 států Evropy jsem se stal vicemistrem Evropy v naturální kulturistice. Porota ani diváci nevěřili, že je mi teprve 17 let.

Miroslav Holub
ME v naturální kulturistice Šamorín 2016: 2.místo junioři(do 23let)


A co jsem pro tohle musel udělat? Zatímco ostatní kamarádi chodili o prázdninách na koupaliště, na výlety a užívali si volných dnů, já jsem musel pracovat na stavbě, abych si vydělal peníze na posilovnu, suplimentaci, registrace na soutěže a na jídlo. Celé 3 měsíce přípravy jsem musel striktně dodržovat jídelníček a tréninkový plán a ani jednou neodbočit z cesty. Byla to cesta plná odříkání, sebezapření a velkého množství úsilí".

 


4. Kdo ti nejvíce pomohl k úspěchu?
,,V této úspěšné sezoně mně vedl můj trenér Richard Soja, který mě měl celou dobu pod dohledem. Dále mi velmi pomohla firma Karla Kolínka - www.vceli-produkty.eu, jelikož mi poskytla úžasný přírodní produkt - včelí pyl, do mé diety. Nejvíce bych ale chtěl poděkovat své přítelkyni, že to se mnou vydržela a stála při mně na trénincích i na závodech. Děkuji také mým rodičům, kteří mě podporovali ve všech směrech".

 

GP Slovakia Nové Zámky 2016: 1.místo dorost(do 18let),
3.místo junioři(do 23let), 3.místo muži nad 180cm5. Co tvoje budoucnost?

,,V budoucnosti bych se chtěl zúčastnit dalších soutěží, což pro mě znamená velkou motivaci k pokračování v tom, co dělám. Také bych si chtěl udělat akreditovaný kurz fitness trenéra".

 

(V tomhle videu můžete vidět můj progres od začátku diety až po Mistrovství Evropy v Naturální Kulturistice.)6. Co bys řekl všem, kteří by chtěli začít provozovat tenhle sport?

,,Rozhodně bych kulturistiku nenazýval sportem. Nazval bych ji životním stylem. Všem, kteří se rozhodnou pro tento styl života, to bude znamenat zejména hodně tvrdé dřiny, hodně času v posilovně, hodně odříkání, velkého úsilí a pevné vůle. Ale když chce člověk opravdu něco dokázat, musí si za tím jít, dokud nedosáhne svého cíle".

 

Miroslave děkuji za rozhovor a přeji vše dobré.
Stanislav Floreš, Naše Valašsko info

(foto- Aleš Bedlík, Michal Rusina)

 

 

 


reklama