Reklama

11. 08. 2020

Dnes má svátek: Zuzana
pondělí, 28 leden 2019 17:27

Rozhovor s místostarostou Brumova-Bylnice, panem Antonínem Strnadem

BRUMOV-BYLNICE - Od voleb do zastupitelstev obcí uplynul již nějaký čas, a tak jsem se rozhodl navštívit radnici v Brumově-Bylnici, kde došlo k významným změnám ve vedení města. Funkci místostarosty bude vykonávat Antonín Strnad. A právě jeho se nyní budu ptát.Tady je náš rozhovor s místostarostou Brumova-Bylnice, panem Bc. Antonínem Strnadem.


1. Nejdříve bych vás požádal o několik slov o sobě.
Jsem ženatý a kromě dvou dospělých dětí mi velkou radost dělá i skoro dvouletá vnučka. Jako „mladý dědeček“ si tuto roli užívám a začínám svět vnímat i z jiné perspektivy. V životě jsem prošel pozicí dělníka, policisty i ředitele DDM.


2. Voliči vám ve volbách dali důvěru. Bylo pro vás následně těžké rozhodování v tom, že opustíte svou práci a přejdete do funkce ve vedení města?
Naše sdružení nikdy neusilovalo o „funkce“ ve vedení města. Snahou bylo pomáhat dobré věci a směru, o kterém si myslíme, že je správný. Rozhodování po letošních komunálních volbách bylo velmi těžké.


3. Starostování či místostarostování by mělo znamenat hlavně starat se o lidi a obec. A víme, že asi všude k tomu patří i to „chcu sa enom optat“ a to kdekoliv, na dědině, v hospodě či třeba i u Vás doma. Jste na to připraven, nebojíte se o svůj krevní tlak?
Slyšet od lidí jejich názory a připomínky je pro vedení města velmi důležité. Podle mého názoru není dobré mít hned připravenou tu „mou“ správnou odpověď, ale mít snahu danou věc řešit a hledat cestu. Pokud není vhodné řešení dané situace, vnímám jako velmi důležité komunikovat zpětně s lidmi a snažit se vše vysvětlit.


4. Výkon takových funkcí je zátěží i pro rodinu. Jak vaši nejbližší reagovali na váš volební úspěch?
V mém případě se asi nejedná o žádný velký volební úspěch v počtu hlasů. Snahou bylo po volbách pokračovat v předchozím směřování města a hledal se kandidát na pozici místostarosty. Když začalo být mé jméno aktuální, reakce doma byly negativní. Trvalo několik dnů, než jsem si byl jistý, že daný krok můžu udělat. Nyní mám u manželky podporu, což je pro mě a moji práci nejdůležitější.


5. Máte už představu, jaké věci město potřebuje řešit v dalším období?
Situaci vnímám podobně, jako když si koupíte starší dům. Nejprve si vše prohlédnete, stanovíte si priority a podle peněz začnete opravovat. Naší snahou je pokračovat v rozjetých projektech (kruhový objezd u MEZu, oprava hradeb, cyklostezka do Štěpána nebo nové veřejné osvětlení). Na celé čtyřleté funkční období si chceme stanovit plán investičních akcí, komplexní řešení si vyžaduje otázka sportu a sportovišť v našem městě a v neposlední řadě využití hradu jako naší největší dominanty a s ním spojená oblast kultury.


6. Určitě musíte někdy vysadit a zklidnit nervy. Jak si nejlépe odpočinete, co vám dodá energii do další práce a jaké jsou vaše koníčky? A co sport? Pochlubte se nějakým výkonem, na který jste hrdý.
Jsem věřící člověk a z víry čerpám i veškerou energii do života a „klid“. Důležitý je pro mě i pravidelný společný čas s manželkou a potřeba občas někam vyrazit. Na můj největší koníček „skauting“ již tolik času nemám, ale prozatím se dá vše zvládat. V mém věku se již na sportovní výkony moc nehraje (i Jarda Jágr to pochopil, a je jen o 14 dnů mladší). Co se týká sportovních aktivit, pravidelně jednou týdně chodím do tělocvičny hrávat fotbal a účastním se zimní nohejbalové ligy v DDM. Jako vedoucí lezeckého kroužku si občas vylezu na umělé stěně nějakou cestu. Všechny aktivity již dělám, tak jako celý život, jenom pro radost a za úspěch považuji to, když se nezraním.


7. Když má člověk dobře pracovat, musí umět příjemně uspokojovat i své chuťové buňky. Takže co máte nejraději? Jaké je vaše oblíbené jídlo, pití a také něco ze sladkého?
Stará lidová moudrost praví: „Jak k jídlu, tak i k dílu“. Nebojím se pracovat a rád se dobře najím. Nemám rád žádné speciality a vždy si pochutnám na řízku, bramborech nebo vepřovém se zelí. Opravdovou radost mi vždy udělá sváteční doutník se skleničkou whisky v kruhu přátel.


8. Máte své životní krédo? Co je pro vás v životě nejdůležitější a jakou vlastnost považujete u lidí za nejhorší?
Mé životní krédo je citát z Bible: „Nestavět na písku, ale stavět na skále“! V životě je pro mě nejdůležitější rodina a za nejhorší vlastnost u lidí považuji závist a pýchu.


9. Vaše osobní přání pro další čtyři roky?
Byl bych rád, kdyby lidé dokázali vidět dál, než na „plot“ svého pozemku, vnímali i druhé kolem sebe a místo řečí každý přiložil ruku k dílu. Abychom změnili druhé, musíme začít především sami u sebe. O to se budu snažit následující čtyři roky a přenášet to i na druhé.

10. Co byste vzkázal, případně popřál, občanům města, členům ZM a také čtenářům Našeho Valašska?
Především chci všem popřát hlavně zdraví, klid a pokoj. Ať se dokážeme radovat i z maličkostí a nešetříme tím, co nás nic nestojí. To je úsměv a vlídné slovo.

A tímto je rozhovor s panem místostarostou ukončen. Děkuji mu za vstřícnost i za zajímavé odpovědi. Do nového roku a také do celého volebního období mu přeju jenom to nejlepší.

 

Připravil Slávek Floreš SD, Naše Valašsko info

 

 

 

 reklama