Reklama

26. 09. 2021

Dnes má svátek: Andrea
úterý, 01 říjen 2019 21:21

Rozhovor se zpěvákem kapely Horizont Lukášem Fojtů z Vysokého Pole

Po delší době přišel ten správný čas na zajímavý rozhovor. Tentokrát s kapelou Horizont.  Kapela, která si získává čím dál tím více příznivců, vystupuje po boku kapel jako např. Desmod,  Horkýže Slíže a hraje většinou svoje písnčky. Oslovil jsem zpěváka kapely Lukáše Fojtů z Vysokého Pole, ten souhlasil a nyní už si můžete rozhovor přečíst.
Stanislav


1. Vznik kapely
První impuls k vzniku nové kapely se pojí s našim kapelníkem Janem Černockým, poté s Milanem Slovákem, kteří vše započali a postupně se k nim připojovali další členové. V názvu Horizont vidíme určitý směr či začátek nebo místo a cíl, kterého chceme dosáhnout. Asi nejsem úplně ten pravý, který by mohl mluvit o vzniku kapely, jelikož jsem se stal členem až po jejím ročním působení. Bylo to na akci s názvem Park v pohybu ve Slavičíně, kde jsem vystupoval s kapelou STOPPERS. Tehdy za mnou přišel bubeník Jakub Zvoníček, který mi nabídl pozici zpěváka v této kapele. Do týdne jsem měl s klukama první zkoušku a do měsíce první koncert jako předkapela slovenské kapely DESmod ve Slavičíně.

Kapela Horizont (foto- Bohumil Bor)

 

2. Členové
Sobecky nejdříve představím sebe, zpěváka a frontmana kapely. Jmenuji se Lukáš Fojtů, je mi 21 let a pocházím z malebné vesničky Vysoké Pole. Studuji pedagogickou fakultu Masarykovy univerzity v Brně a učím v ZUŠ Valašské Klobouky. Mezi další členy patří kapelník Jan Černocký z Luhačovic (kytara), Milan Slovák (baskytara), též z Luhačovic, David Maryáš z Popova (kytara) a Jakub Zvoníček z Divnice (bicí), ten Jakub, který byl hlavním strůjcem mého vstupu do kapely.

Horizont - Hlavou proti zdi (zdr. youtube.com)3. Řekněte nám něco o sobě a kde vás můžeme v blízké době videt?

Jsme mladá, rocková kapela z Luhačovic, hrající převážně vlastní tvorbu. V této sezóně šlo o akce jako jsou např. Jarošovské piváky v Uherském Hradišti, Slavnosti města Pohořelice, kde se objevilo např. jméno známé kapely Olympic. Nesmím zapomenout na Karpatyfest ve Slavičíně s kapelami Horkýže Slíže, Mirai atd. Samozřejmě také spousta dalších, kde vystoupila známá jména. Mysleli jsme, že letošní sezóna pro nás skončila akcí v Luhačovicích, kde jsme vystoupili společně s kapelami Minami a Forrest Jump, ale není tomu tak. Tento rok nás můžete ještě vidět ve Zlíně na náměstí Míru na akci Graffity city a to 8. 10. ve 14:00 nebo v Luhačovicích 17. 11. při oslavách výročí Sametové revoluce.


4. Tvorba
Zapadáme do rocku, jelikož naše písničky jsou mnohdy tvrdšího ražení. Texty, které si píšeme sami, jsou ze života a cit pro detail dýchá z každé naší skladby. Tvorba se odvíjí od problémů společnosti. Na jaře jsme vydali písničku s názvem Hlavou proti zdi, mluví jasně a srozumitelně o tom, jak chceme jít jiným směrem než ostatní. To není konec, jelikož po plánovaném říjnovém vydání klipu Konec světa nás už v příštích týdnech čeká nahrávání další písničky, co to bude bohužel neprozradíme, ale dle mého názoru je to zatím největší eso ze všech písní.


5. Vznik a představení klipu
Původně plánovaný „letní song“ se z produkčních důvodů musel přesunout. Jeho vydání chystáme začátkem října. Jde o písničku Konec světa, která má milostnou tématiku, střídají se v ní motivy naděje, lásky, citu, které za teplých letních nocí napadly před 3lety našeho basáka Milana. Důležitou informací je, že písnička není ostřena proti nějakému problému, nýbrž pro přidělání problémů s nečekaným mateřstvím a věci s tím souvisejícími. Písničku jsme nahrávali v osvědčeném studiu ve Štípě u Pavla Březiny. Co se týká kamery a střihu, tak tyto informace si ponecháme až na zveřejnění. Tímto bych chtěl také poděkovat všem, kteří nám, jakkoliv pomohli, či nás podporovali při průběhu natáčení.

Zpěvák kapely Horizont Lukáš Fojtů z Vysokého Pole (foto- Bohumil Bor)

 

6. Budoucnost
Od malička mě vedl k hudbě můj děda, kterému jsem za to vděčný doteď. On byl první, kdo ve mně vzbudil touhu věnovat se hudbě a doufám, že nás z těch horních tribun poslouchá. Jen těžko bych si před pár lety představil, že se mi splní sen stát na pódiu a mít pod sebou dav fanoušků a užívat si to, když z jejich úst slyšíte zpívat:,, poletujouu, poletujouu, nad hlavou nám poletujouu!“ (Naruby-Horizont), to jde slovy těžko popsat. Chtěl bych být skromný, ale doufáme, že postupem času dokáže kapela z “konce světa“, šlápnout na paty těm, kteří kdysi byli našimi vzory. Co se týká příští sezóny, tak koncertů stále přibývá. Nejenom koncertů, ale i nových písní na kterých momentálně pracujeme a těšíme se na jejich premiéru v příští sezóně.

 

7 - Čím si to koncertování zpříjemňujete? Dáte si pivko nebo pokecáte s pěknýma cérkama?
Už samotná cesta na koncert zabere někdy několik hodin, pak chystaní, soustředění, pořádná show a nakonec balení. Někdy si dáme oddech na místě, v horších případech musíme přejet ještě na další akci. Co se týká mě, tak se bohužel musím před koncertem spokojit s Vincentkou. Jelikož nás někdy doprovází přítelkyně, tak na pokec s holkama má příležitost maximálně náš kytarista David. Ne tak určitě jsme rádi když za námi přijdou fanoušci jakéhokoliv pohlaví a můžeme je potěšit společnou fotkou, podpisem či pokecem.

 

Tak to byly odpovědi Lukáše Fojtů z kapely Horizont.
Děkujeme a přejeme mnoho koncertů, fanoušků a ať rozdáváte lidem radost z dobré muziky.
Stanislav Floreš, Naše Valašsko info