Reklama

20. 03. 2023

Dnes má svátek: Světlana
neděle, 15 květen 2022 21:40

Každý kilometr pomohl. Pohyb vynesl onkologickému centru více než sto tisíc korun

114 tisíc korun pro zlínskou onkologii. Takový je výsledek letošního projektu „Pomáháme pohybem aneb Puštík pro onkologii“, za kterým je skryto dvacet dní aktivního pohybu, více než 3 200 účastníků a téměř 48 tisíc kilometrů. Předání symbolického šeku se konalo ve čtvrtek 12. května 2022.

Žáci a zaměstnanci 11 středních škol Zlínského kraje a široká veřejnost běhala a chodila „S puštíkem“ pro zlínskou onkologii. Školy mezi sebou sice soupeřily, ale zároveň se vydaly společně k vysněnému cíli: pomoci Komplexnímu onkologickému centru Zlín. „Mám obrovskou radost, že projekt funguje. Spojení s pomocí onkologickým pacientům dává pohybu zcela jiný, hlubší rozměr. Děkuji svým kolegům, studentům a sponzorům, kteří se do aktivity zapojili,“ konstatoval Petr Bělaška, ředitel Obchodní akademie Tomáše Bati a Vyšší odborné školy ekonomické Zlín, která projekt „Pomáháme pohybem aneb Puštík pro onkologii“ vytvořila.

Pohyb vynesl onkologickému centru více než sto tisíc korun
(foto: archiv KNTB Zlín)

 

Poděkování zaznělo i z úst Jana Hrdého, předsedy představenstva Krajské nemocnice T. Bati. „Děkuji pedagogům i studentům za vnímavý přístup a odhodlání, za zhmotnění úžasné myšlenky, za vytvoření smysluplné aktivity. Pro pacienty je důležité vědomí, že na svou nemoc nejsou sami. Poděkování náleží také panu Marku Šikulovi a jeho projektu Pomáháme onkologii,“ uvedl ve svém projevu předseda představenstva KNTB. Vyjádřil také obdiv a podporu celému týmu lékařů a zdravotníků onkologického centra za poskytování kvalitní péče a udržování oddělení na špičkové úrovni.

„Téma onkologie v lidech stále vyvolává obrovské emoce. Důležitá je starost o vlastní zdraví a zároveň je dobré si uvědomit, že nemoci se není třeba zbytečně obávat,“ dodal Marek Šikula, zakladatel projektu Pomáhejme onkologii. Projekt funguje od roku 2015 a svými aktivitami přispěl ke zkvalitnění péče o onkologické pacienty v KNTB úctyhodnou částkou 2,7 milionu korun.

Pohyb vynesl onkologickému centru více než sto tisíc korun
(foto: archiv KNTB Zlín)


Slavnostního odpoledne se zúčastnili také pedagogové a studenti Obchodní akademie Zlín, Helena Čermáková a Daniel Huf, ambasadoři projektu, za Baťovu nemocnici také MUDr. Markéta Pospíšková, primářka Onkologického centra, Bc. Bohumila Vojtová, vrchní sestra klinické a radiační onkologie.

 

(tz)