Reklama

20. 03. 2023

Dnes má svátek: Světlana
sobota, 02 červenec 2022 14:00

KNTB stále chybí krev s negativními Rh faktory

V současné době chybí Hematologicko-transfuznímu oddělení Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně akutně krevní skupina A mínus. Docházejí také další krevní skupiny s negativním Rh faktorem, tedy 0 mínus, B mínus a AB mínus. „Moc prosíme všechny dárce – pokud je to možné – aby přišli darovat krev ještě předtím, než odjedou na dovolenou. Po dovolených totiž vznikají různá omezení, kvůli kterým si musí dát pauzu,“ vysvětlila MUDr. Jana Pelková, primářka Hematologicko-transfuzního oddělení KNTB.

Dnes (28.6.2022) přišel dárcovství krve do Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně podpořit také podnikatel Petr Hobža se svými kolegy. Hematologicko-transfuzní oddělení podporuje pravidelně, a to nejen darováním krve, ale i svými výrobky nebo sponzorskými dary.

Petr Hobža zažil na vlastní kůži pocit, kdy byl vděčný dárcům krve za to, co dobrovolně dělají. „Mám teď už devítiletého syna, který se narodil předčasně, v sedmém měsíci. Po narození měl těžké zdravotní komplikace, lékaři ho museli pouhé dva týdny po narození operovat a vzít mu část tenkého střeva. Dostal tehdy spoustu krve a určitě mu to zachránilo život. Říkal jsem si, že to musím oplatit a začal chodit darovat krev,“ konstatoval s úsměvem Petr Hobža.

Petr Hobža Hematologicko-transfuzní oddělení pravidelně podporuje
(foto, zdroj: KNTB)

 

Krev tedy daruje už devět let, letos ho čeká dvacátý odběr a v darování a podpoře dárcovství krve chce rozhodně pokračovat. „Určitě chci, pokud budu zdravý, chodit darovat krev i nadále. Motivuji k dárcovství také svou rodinu, děti, ale i kolegy. Vždycky jim říkám, pojďte darovat krev, uděláte něco pro druhé, nějakému malému prckovi to může zachránit život.“

Od začátku letošního roku do dnešního dne přišlo do Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně darovat krev celkem 5.050 dárců.

 

(zdroj: KNTB Zlín)

 

 
Valašské cukrářství
... pečené s láskou na Závrší

 

 

 

 

 reklama