Reklama

20. 03. 2023

Dnes má svátek: Světlana
středa, 04 leden 2023 16:07

Poliklinika ve Valašských Kloboukách rozšířila vozový park o novou sanitku

Dopravní zdravotní služba Valašskokloboucké polikliniky pacientům od ledna nabídne přepravu v nové komfortní sanitce. Svůj vozový park posílila o další vozidlo Volkswagen Transporter se speciální vestavbou pro pohodlné převozy sedících pasažérů i nemocných na lůžku. Automobil v hodnotě bezmála 1,5 milionu korun poliklinika pořídila z vlastních prostředků.

„Sanitka má nejmodernější transportní techniku. Její ambulantní prostor tvoří konfigurace pevných sedaček, otočného a sklopného sedadla, pojízdného křesla a lehátka. Vůz bude vybavený manuálními nosítky s lehátkem na speciálním podvozku se sedmi výškovými polohami a vysokou nosností. Tato úprava interiérového vybavení umožní vyhovět potřebám pacientů a zajistit jim snadný a pohodlný transport,“ přiblížil Aleš Fiala, ředitel příspěvkové organizace Valašskokloboucká poliklinika.

Volkswagen Transporter pro pohodlné převozy (foto: Město Val. Klobouky)

 

Souběžně se zařazením tohoto vozidla do vozového parku bude z provozu stažená nejstarší sanitka, která sloužila již od roku 2005 a jejíž tachometr udává číslo 791 976 kilometrů. „Po aktuální obměně se průměrné stáří vozidel dopravní zdravotní služby Valašskokloboucké polikliniky snížilo na 76 měsíců. Nastavené tempo, kdy každý rok nahrazujeme jednu starou sanitku novým vozem, chceme i do budoucna udržet, abychom pacientům zajistili kvalitní a komfortní služby,“ dodal Aleš Fiala.

 

-tz-

 
 

 

 

 

 reklama