Reklama

20. 03. 2023

Dnes má svátek: Světlana
čtvrtek, 22 listopad 2012 01:00

O výrobky chráněných dílen ERGO Zlín byl ve zlínské nemocnici zájem

Nadcházející vánoční svátky dnes ve zlínské Krajské nemocnici T. Bati, a. s. (KNTB), připomněla prodejní výstava výrobků chráněných dílen ERGO Zlín. Jejich klienti vyrobili pletené košíky s motivy Vánoc, svíčky mnoha tvarů a s vůní například kokosu, mandarinky, zeleného čaje s grapefruitem, skořice nebo vanilky, mýdla, keramické hrníčky, tácky, misky a různé vánoční ozdoby. O výrobky byl tradičně zájem a na výstavu přišly desítky lidí.

„Chodím na prodejní výstavu ERGO pokaždé a vždycky koupím nějaký dárek pro radost. Pro sebe, své blízké nebo známé,“ řekla jedna ze zaměstnankyň nemocnice při výběru keramiky.
„Víte, mám už doma hodně různých výrobků z těchto prodejních výstav. Někdy už je ani nemám komu darovat. Ale stejně každý rok, když se výstava koná, přijdu a koupím aspoň maličkost. Chci tím trochu pomoci chráněným dílnám, protože vím, že výtěžek z akce jim pomůže v další činnosti,“ prozradila důvod svého nákupu několika voňavých svíček další kupující.

Předvánoční výstavu už přes 10 let organizuje rehabilitační oddělení KNTB. „Tímto způsobem s chráněnými dílnami ERGO spolupracujeme. Poskytovat jim zázemí pro prodejní výstavy je formou naší pomoci. Mnozí lidé si to možná ani neuvědomují, ale klienti nejenže mají velkou radost z každého prodaného výrobku, ale motivuje je to i k další práci,“ sdělila Marcela Piknová, vedoucí fyzioterapeutka rehabilitačního oddělení KNTB.

Připomněla, že prodejní výstavy ERGO organizují dvakrát do roka: před Velikonocemi a před Vánocemi.

Karla Havlíková- tisková mluvčí KNTB