Reklama

20. 03. 2023

Dnes má svátek: Světlana
pondělí, 16 září 2013 17:42

Klobucká hlídka mladých zdravotníků je mistrem republiky

V sobotu 14. září 2013 se konalo v Praze 1. Republikové kolo soutěže mladých zdravotníků, do kterého hlídka z Valašských Klobouk pod vedením kapitánky Báry Řepové, postoupila díky vítězství v oblastním kole ve Zlíně a v krajském kole v Blansku a v Praze získala historicky první titul mistrů České republiky.


Soutěž byla zahájena v Tyršově domě a situována do atraktivní lokality parku Kampa a na 18 soutěžních hlídek z celé České republiky čekalo 5 stanovišť, na kterých hlídky musely vyřešit modelovou situaci, zajistit vlastní bezpečnost, přivolat odbornou pomoc a poskytnout první pomoc poraněným. V době soutěže nebyla Kampa uzavřena, takže návštěvnici a turisté tvořili kulisu a tím více se modelové situace přibližovaly realitě běžného života. Spolu s hlídkou z Lidečka byli valašskokloboučtí jedinými zástupci za kraj Jihomoravský a Zlínský.


I přes nepřízeň osudu, který zasáhl do série soutěží tím, že republikové kolo z důvodu povodní muselo být posunuto o tři měsíce, dokázala valašskokloboucká hlídka ve složení Bára Řepová (kapitánka), Jana Česneková, Anna Dorňáková, Erika Mačková a Jiří Šerý zvítězit. Naši mladí zdravotníci prokázali své vysoké odborné znalosti a schopnost týmové spolupráce. Jak uvedla Ludmila Šulcová: „Děti zvládly všechny situace bez jediné chyby, nic je nezaskočilo a bravurně si poradily s každým úkolem, ani jedinkrát nezaváhaly."


Mladým zdravotníkům za jejich úžasný výkon po zásluze náleží velké poděkování, stejně jako Ludmile Šulcové za přípravu dětí na soutěž.

 

Za MS ČČK Valašské Klobouky Eva Fialová

 

Sdílet