Reklama

20. 03. 2023

Dnes má svátek: Světlana
středa, 30 duben 2014 06:44

Zlatá medaile Jánského pro Martina Dorňáka

Devětatřicetiletý Martin Dorňák z Valašských Klobouk je dalším nositelem Zlaté medaile Prof. MUDr. Jana Janského, kterou byl Českým Červeným křížem oceněn za 40 bezpříspěvkových odběrů krve.


Prostřednictvím dárcovství tak napomáhá k záchraně životů lidí, kteří utrpěli těžké úrazy nebo mají závažná onemocnění, při nichž se bez darované krve neobejdou. Dárce, který je příkladem pro své spoluobčany, přijal poděkování za svůj postoj také od starosty Dalibora Maniše.

„V dnešní době, kdy je celospolečenský nedostatek krve, si velmi ceníme, že se i občané Valašských Klobouk zapojují do dárcovství bez nároku na jakékoli odměny. O to více je ceněno dlouhodobé pravidelné darování, které bylo v případě pana Dorňáka oceněno zlatou Janského medailí. Chtěl bych mu proto poděkovat a popřát dobré a pevné zdraví, které je potřebné jak pro spokojený život, tak i pro možnost dalšího dárcovství," uvedl při setkání s oceněným starosta Dalibor Maniš.

Významný přínos Martina Dorňáka ocenila i členka místního sdružení Českého červeného kříže Eva Fialová, která mu jménem všech poděkovala a vyslovila přání, aby dárců krve přibývalo, k čemuž se snaží přispívat i činnost Červeného kříže ve Valašských Kloboukách.

 

Sandra Novotná Kollerová

 

 


reklama