Reklama

20. 03. 2023

Dnes má svátek: Světlana
středa, 18 červen 2014 07:54

Brumov-Bylnice: Velký úspěch mladých zdravotnic

Opravdu „velkým úspěchem" lze nazvat druhé místo v republikové soutěži mladých zdravotníků, které vybojovala děvčata z Brumova-Bylnice. Tomuto úspěchu nezabránila ani skutečnost, že kroužek mladý zdravotník vznikl teprve na podzim loňského roku. Vedení kroužku se tehdy ujala Katka Šerá, studentka Baťovy univerzity ve Zlíně, která dokázala děvčata pro tento kroužek patřičně nadchnout.


Po překvapivém vítězství v Oblastním kole „Hlídek mladých zdravotníků" ve Zlíně a postupu z 1. místa v krajském kole ve Znojmě, určeného pro hlídky z brněnského a zlínského kraje se děvčata utkala s vítěznými hlídkami jednotlivých krajů. Republiková soutěž se uskutečnila v Praze ve dnech 13. - 15. června 2014.

Na tomto republikovém kole tedy nechyběla ani děvčata ze zdravotnického kroužku z DDM Brumova-Bylnice soutěžící pod hlavičkou brumovské základní školy. Po páteční cestě vlakem do Prahy a malém seznámení se s pamětihodnostmi hlavního města, byli soutěžící v sobotu v Petřínských sadech prověřeni na pěti stanovištích ze znalostí v poskytování předlékařské první pomoci, obvazovací technice a transportu raněného. Na stanovištích v modelových situacích děvčata ošetřovala úrazy pyrotechnikou nebo po pádu na kole. Zpestřením soutěže byla prohlídka Petřínské rozhledny s krásným výhledem na Prahu nebo návštěva zrcadlového bludiště.

S napětím očekávaný okamžik vyhlášení výsledků probíhal v podvečer ve Valdštejnských zahradách v sídle Senátu Parlamentu České republiky. Když moderátorka ohlásila: „Na druhém místě se umístila Základní škola Brumov-Bylnice...", děvčata propukla v obrovský jásot. Neuvěřitelné druhé místo v republikové soutěži hlídek mladých zdravotníků bylo odměnou a sladkou tečkou za ročním fungováním zdravotního kroužku.

Za vzorné reprezentování Města Brumov-Bylnice, ZŠ Brumov-Bylnice a v neposlední řadě Domu dětí a mládeže Brumov-Bylnice patří velké poděkování soutěžícím děvčatům Elišce Naňákové, Kláře Bližňákové, Marii Fritschkové, Veronice Naňákové, Karolíně Ptáčkové a jejich vedoucí Katce Šeré.

 

Foto ZDE

 

Antonín Strnad, ředitel DDM Brumov-Bylnice

 

 

 

 


reklama