Reklama

20. 03. 2023

Dnes má svátek: Světlana
čtvrtek, 27 prosinec 2012 20:18

Na Štědrý den se ve zlínské porodnici narodilo pět dětí

Pět dětí, z toho čtyři kluci a jedna holčička, se narodilo na Štědrý den ve zlínské Krajské nemocnici T. Bati, a. s. (KNTB). Prvním dárkem pod stromeček byl Lukáš, který přišel na svět v 9.32 hodin. Za ním pak následovali Pavel, Michael, Jan a Viktorie.

„Čtyři porody byly spontánní, v jednom případě jsme museli přistoupit k císařskému řezu. Práce bylo dost, protože nešlo jen o porody, ale máme tady i maminky, které k porodu připravujeme. Ovšem mnohem víc práce bylo v neděli 23. 12, kdy jsme měli 10 porodů," řekl lékař gynekologicko-porodnického oddělení KNTB Vladimír Kalist.

Kolem 35 lidí ošetřili na Štědrý den do rána 25. 12. zdravotníci otorhino-laryngologického oddělení (ORL) KNTB. „Čtyři lidi jsme ošetřovali kvůli podráždění krku rybí kostí, mezi nimi bylo i 1,5 roku staré dítě. Štědrý den byl pro nás počtem ošetřených pacientů jako běžný pracovní den. Lidé přicházeli hlavně se záněty středního ucha, záněty krčních mandlí nebo s krvácením z nosu," sdělila lékařka ORL Lenka Rokytová.

V úrazových ambulancích KNTB skončilo na Štědrý den až do následujícího rána 59 pacientů. Z nich v noci do rána byli čtyři opilí.

„Po pondělní ranní ledovce jsme tu měli hodně pacientů s poraněním po pádu na neupravených chodnících, a to například se zlomeninami horních a dolních končetin, pohmožděninami. Tři pacienty jsme museli operovat, a to se zlomeninou lokte, kotníku a kolena. Ještě minimálně další tři pacienty máme připravené k operaci na dnešek," řekl lékař traumatologického oddělení KNTB Pavel Kacr.

Příjmovou ambulancí interní kliniky KNTB prošlo během Štědrého dne do následujícího rána 21 pacientů. Z nich osm zůstalo hospitalizováno například s infarktem, dehydratací nebo kolapsem.

 

Karla Havlíková- Tisková mluvčí KNTB