Reklama

20. 03. 2023

Dnes má svátek: Světlana
úterý, 02 září 2014 23:54

Valašské Klobouky: Do registru dárců kostní dřeně se přihlásilo 140 lidí

Přesně jedno sto čtyřicet lidí se ve čtvrtek 28. srpna přihlásilo do Českého národního registru dárců dřeně. Na Valašskokloboucké poliklinice v laboratoři bylo toho dne zřízeno odběrní místo a mimo 62 přihlášených přišlo, k velké radosti organizátorů, dalších 78 dobrovolných dárců. Hlavním záměrem celé akce bylo pomoci 26letému Michalovi z Valašských Klobouk, který onemocněl zákeřnou leukémií.


„Dělám nábor 17 let, ale ještě se mi nestalo, aby se nahrnulo do čekárny tak neuvěřitelné množství lidí. Když jsem se ptala, jak je to možné, dostala jsem odpověď: ,Tož to je tady normální, když možem někomu pomoct.' Úsměv a ochota byla u zájemců o vstup do registru nevídaná, krásná krajina, krásní lidé. Jako by mě polil živou vodou, odjížděla jsem o 20 let mladší i s pozváním na Valašský mikulášský jarmek," vyjádřila své nadšení Zdenka Wasserbauerová z Nadace pro transplantace kostní dřeně. „Vám, kteří jste vstoupili do registru, děkuji za stovky nemocných, kterým jste dali naději, zůstaňte tak vstřícní k pomoci druhým," dodala hlavní organizátorka.

Poděkování patří také těm, kteří se na zajištění akce podíleli. V první řadě sestrám z laboratoře, které zcela zdarma prováděly odběry, zdravotní sestře Ludmile Šulcové za výbornou organizaci, řediteli polikliniky Ivanu Kovalčíkovi za ochotu a vstřícnost, místostarostovi Martinu Janíkovi za významnou podporu. V neposlední řadě všem, kteří se zapojili do propagace akce, vždyť jenom na Facebooku města oslovila prosba o pomoc 12.164 lidí.

Teď už jenom zbývá věřit, že se pro Michala, v té spoustě lidí, najde alespoň jeden vhodný dárce.


tz. Sandra Novotná Kollerová, tisková mluvčí

 

 reklama