Reklama

20. 03. 2023

Dnes má svátek: Světlana
pátek, 12 září 2014 14:35

„Zachraň a nezabij“ 13.9.2014

Již zítra, tj.v sobotu 13. září 2014, se v době od 13:00 do 17:00 hodin uskuteční v prostorách Valašskoklobouckého podnikatelského centra ve Valašských Kloboukách Den zdraví s názvem Zachraň a nezabij. Akci pořádá místní skupina Českého červeného kříže Valašské Klobouky ve spolupráci se Záchrannou službou Zlínského kraje.


Pro širokou veřejnost, včetně dětí, je zde možnost získání základních dovedností pro poskytnutí první pomoci pod dohledem profesionálů z řad záchranářů a členů červeného kříže. Přijďte se naučit a zároveň vyzkoušet resuscitaci, uvolnění dýchacích cest, ošetření popálenin, zlomenin, ale také sundání cyklistické či motocyklistické helmy či postupu v případě dopravní nehody. Dozvíte se spoustu užitečných informací a rad, jak poznat a zároveň pomoci člověku, který má infarkt myokardu, cévní mozkovou příhodu, epileptický záchvat nebo trpí výkyvy hladiny krevního cukru. Taktéž se zde dozvíte, jak funguje záchranná služba na valašskokloboucku , jak a kdy volat na linku 155 a co se děje s pacientem, pokud je transportován do nemocničního zařízení.

Jsou pro Vás také připraveny originální zvukové záznamy z tísňové linky 155. Zároveň zde budou přistaveny dvě plně vybavené sanitní vozidla Záchranné služby Zlínského kraje, a to konkrétně moderní vozidlo Volkswagen T5 a terénní vozidlo Nissan Pathfinder. Po celou dobu akce budou vozidla zpřístupněna veřejnosti. Veřejnost má tak jedinečnou šanci si prohlédnout sanitní vůz zevnitř včetně plného materiálního a přístrojového vybavení.


Pro zájemce je zde také možnost měření krevního tlaku, pulsu, saturace (nasycení) krve kyslíkem, krevního cukru nebo kontroly srdečního rytmu pomocí EKG přístroje. V případě nepříznivého počasí jsou připraveny stany a vnitřní prostory podnikatelského centra.

Jste všichni srdečně zváni na tuto jedinečnou akci. Přijďte se naučit poskytovat první pomoc, nikdy totiž nevíte, kdy ji někdo ve Vašem okolí bude potřebovat. Všichni jste srdečně zváni.

 

tz. Josef Bělaška, Zdravotnická záchranná služba

 reklama