Reklama

20. 03. 2023

Dnes má svátek: Světlana
pátek, 23 leden 2015 13:15

Nové přístroje v onkogynekologickém centru umožní operace nejsložitějších nádorů

ZLÍN - Novou operační 3D laparoskopickou sestavu a nový peroperační ultrazvuk má Onkogynekologické centrum ve zlínské Krajské nemocnici T. Bati, a. s. (KNTB).


Přístroje společně se stávajícím vysoce moderním vybavením umožňují použití high technologií přímo v praxi. Umožňuje to operace nejsložitějších nádorů. Přístroje v celkové hodnotě téměř pět milionů korun získala nemocnice v rámci dotací pro vybavení svého Onkologického centra.

„Při použití 3D laparoskopické sestavy operatér operuje s pomocí 3D brýlí. Prostorový obraz mu pomáhá k přesnějšímu operačnímu postupu, preparaci tkání a nepopiratelnou výhodou je šití pomocí laparoskopických nástrojů. Pomocí peroperačního ultrazvuku je možné během operace přímo v operační ráně provádět ultrazvukové vyšetření. To napomáhá k přesné navigaci operatéra do oblasti patologie, která zrakem není vidět," popsal primář gynekologicko-porodnického oddělení Zdeněk Adamík.

Doplnil, že nové přístroje společně se stávajícím vysoce moderním vybavením umožňují použití high technologií přímo v praxi.

„Umožňuje to operovat nejsložitější nádory. To se také odráží na výsledcích Onkogynekologického centra KNTB. Lékaři provádějí komplexní diagnostiku a léčbu zhoubných ženských nádorů, ve spolupráci s Onkologickým centrem KNTB také ozařování, chemoterapii a biologickou léčbu. Pro pacientky ze Zlínského kraje to znamená, že nemusejí být posílány mimo Zlínský kraj," dodal primář.

Onkogynekologické centrum je součástí gynekologicko-porodnického oddělení KNTB. Vyhláškou Ministerstva zdravotnictví bylo zařazeno mezi 14 center v rámci České republiky a rozsahem své činnosti v ní zaujímá 7. místo. Má velmi kvalitní personální obsazení a technické vybavení. Provádí kompletní diagnostiku ženských onkologických onemocnění a také operační léčbu, včetně nejrozsáhlejších multidiciplinárních výkonů (jde o operace, na kterých se podílí gynekolog, chirurg, urolog a angiochirurg současně). Ročně má toto centrum asi 160 záchytů nových onkologických onemocnění a asi 100 radikálních operací.

„KNTB získala na vybavení onkocentra dotaci v celkové výši 81.675.991 korun z Evropského fondu pro regionální rozvoj na projekt „Modernizace a obnova přístrojového vybavení komplexní onkologické péče KNTB Zlín II". Pro Komplexní onkologické centrum (KOC) pořídí nové přístroje jako obnovu za stávající a přístroje, které KOC dosud nemá k dispozici," informoval ředitel KNTB Pavel Calábek.

Karla Havlíková, Tisková mluvčí KNTB
(Foto: hav)

 

 

Relaxcentrum Javorník Štítná nad Vláří:
Akce na leden
Masáž - LÁVOVÉ KAMENY 60 min. 290,- Kč

reklama