Reklama

20. 03. 2023

Dnes má svátek: Světlana
čtvrtek, 03 březen 2016 09:51

Kraj chce ve Slavičíně vybudovat mycí box pro vozidla záchranářů

ZLÍNSKÝ KRAJ – Přestavbu garáže nacházející se v areálu Městské nemocnice Slavičín na mycí box pro vozidla zdravotnických záchranářů plánuje Zlínský kraj.


Výjezdové stanoviště záchranářů, umístěné rovněž v areálu slavičínské nemocnice, totiž v současnosti žádným mycím boxem nedisponuje. Nový mycí box by sloužil zdravotnickým záchranářům nejen ze Slavičína, ale i z blízkých Valašských Klobouk.

„V současné době probíhá mytí sanitních aut ve Slavičíně pouze ve výjimečných případech, a to oplachem vodou, bez použití chemických přípravků. Kompletní očistou pak vozy procházejí až v prostorách myčky Zdravotnické záchranné služby ve Zlíně, kdy však nejsou přítomny na svém výjezdovém stanovišti. Proto je tento problém potřeba řešit,“ uvedl hejtman Zlínského kraje Stanislav Mišák.

Odbor investic krajského úřadu nyní na základě souhlasu Rady Zlínského kraje zpracuje prověřovací studii stavebních úprav garáže, která je ve vlastnictví kraje. Studie ukáže, zda jsou stavebně-technické parametry garáže pro přestavbu na mycí box vhodné a efektivní a přinese také návrh konkrétního majetkoprávního vypořádání s vlastníkem pozemku (městem Slavičín), na němž by měla být část akce realizována. Náklady na přestavbu jsou odhadovány na cca 1 milion korun.

 

tz- Jan Vandík