Reklama

20. 03. 2023

Dnes má svátek: Světlana
čtvrtek, 12 květen 2016 09:37

Další úspěch mladých zdravotníků z Valašských Klobouk

ZLÍN - V úterý 10. května kloboucké hlídky mladých zdravotníků bojovaly v okresním kole ve Zlíně. Zlínské klání se již tradičně koná na náměstí Míru a opět se s nástrahami vypořádaly excelentně - přivezly 1., 3. a 4. místo.


Ještě ani nestihly oschnout slzy radosti z letošního prvního úspěchu mladých zdravotníků a už jsou tu další. V úterý 10. května 2016 kloboucké hlídky bojovaly v okresním kole ve Zlíně. Bojovaly statečně a úspěšně. Zlínské klání se již tradičně koná na náměstí Míru a tradiční jsou také velmi přísní porotci, kteří hodnotí každou maličkost, každý detail, každé zaváhání. Ale tak je to správně, protože i malé zaváhání může ohrozit život jedince.


Hlídky plnily úkoly na jednotlivých stanovištích, k těm „klasickým“ úkolům patřila obvazová technika a transport raněných. A co čekalo na mladé zdravotníky dále? Museli se vypořádat s dopravní nehodou, při které byl zraněn jak řidič, tak dítě, které bylo v autě. Dalšími úkoly bylo poradit si s masivním krvácením, s bezvědomím s následnou kardiopulmonární resuscitací, se šokovým stavem, s termickými zraněními. A naše hlídky se se všemi úkoly a skrytými nástrahami vypořádaly naprosto excelentně. Vždyť ze Zlína přivezly první, třetí a čtvrté místo.

 

Na čtvrtém místě se umístila hlídka ve složení Nikola Šerá, Anita Kaššová, Eliška Trochtová, Magdaléna Martinková a Timotej Mitura.

O stupínek výše, tedy na místě třetím, se umístila hlídka ve složení Bára Řepová, Anna Dorňáková, Marie Kolajová, Jana Česneková a Gabriela Krahulíková.Vítězství a postup
do krajského kola přivezla hlídka I. stupně – Tereza Šerá, Žaneta Fritschková, Adéla Martinková, Alžběta Trčková a Filip Janík.

                                                       hlídka I. stupně

Před všemi dětmi, které reprezentovaly kloboucké mladé zdravotníky, smekáme klobouk a vyslovujeme velký obdiv, protože projít soutěží s takovými úspěchy, to neznamená jen zvládnout první pomoc teoreticky, ale dokázat ji aplikovat v praxi, umět rychle a bezchybně zhodnotit situaci, rozhodnout se, předvídat, nebát se, podat jasné informace o stavu raněných na linku 155, komunikovat s raněnými, mezi sebou i s okolím.

Hodně štěstí do dalších soutěží.
Eva Fialová-  MS ČČK Valašské Klobouky

 

reklama